نام حجازی سرمایه بزرگ شهر است

به گزارش تنها پیامک، مراسم جایزه ویژه ناصر حجازی با حضور محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و حجت نظری رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران، خانواده مرحوم حجازی، مدیران شهری، پیشکسوتان باشگاه استقلال و هنرمندان در محل تالار ایوان شمس برگزار گردید.

نام حجازی سرمایه بزرگ شهر است

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

محمد جواد حق شناس در این مراسم با اشاره به اینکه سرمایه شهر ساکنان شهر هستند گفت: سرمایه شهر برج و بانک ها و ساختمان ای مجلل نیست بلکه سرمایه شهر افرادی هستند که در آن زندگی می نمایند و چه سرمایه ای می تواند همتراز نام بزرگ حجازی باشد، نامی که میلیون ها قلب را با خود به همراه دارد که برایش می تپد.

وی ادامه داد: این سرمایه سرمایه ای نیست که بتوان به راحتی از کنارش بی تفاوت گذشت. حتی اگر خیلی ها نخواهند او را (ناصر حجازی) ببینید و برای حذفش قانون وضع نمایند، اما اگر این فرد در ذات و ماهیت بزرگ باشد حتی اگر قانونی هم برای حذفش بگذارند این مردم هستند که اجازه حذف او را نخواهند داد و این بزرگی خودش است که اجازه نخواهد داد زیر ابر بماند.

رییس کمیسیون نام گذاری شورای شهر گفت: با همین رویکرد بود که در این دوره شورای شهر در کمیسیون فرهنگی گفت و گو شد که نام ها و یاد ها که نمادی است از توجه به سرمایه شهر چرا باید در یک رویکرد تنگ نظرانه و بی توجه به سرمایه شهر به فراموشی سپرده شوند ، چرا باید تنها در اختیار یک بخش باشد و چرا نباید توزیع درستی صورت گیرد.

وی اضافه نمود: این شهر در حوزه های مختلف شخصیت ها و نام های بزرگی دارد که همه قابل احترام و برای مردم عزیز هستند، شاعران بزرگی دارد که با اینکه ده ها سال از رفتنشان می گذرد حتی یک کوچه بن بست هم در شهر سهم نداشتند. نام های بزرگی که در عرصه های بین المللی شناخته شده بودند اما در شهرمان گذر 6 متری هم به نامشان نداشتیم.

حق شناس اضافه نمود: نام هایی مانند حجازی که جز 40 دروازه بان برتر دنیا و دومین دروزاه بان قرن اسیا شناخته شد چرا نباید در تارک این شهر بدرخشد و این بود که ما رویکرد خود در زنده نگاه داشتند نام بزرگان ادب ، ورزش ، فرهنگ را ادامه دادیم.

رییس کمیسیون فرهنگی شورا گفت: برای اینکه این جهت باز گردد رنج و کوشش و پیگیری زیادی شکل گرفت تا توانستیم به این نقطه برسیم و خدا را شکر می کنم این اتفاق با همت و کوشش جوانترین عضو شورا آقای حجت نظری شکل گرفت.

حجت نظری نیز در این مراسم گفت: از همه عزیزان تشکر می کنم که این روز خیلی خوب و پر خاطره را با هم ساختیم.

وی ادامه داد: از همکاران در شورا تشکر می کنم که با کوشش های خود سبب شدند تا نام این اسطوره عزیز کشور در یکی از معابر خوب کشور ماندگار گردد و یادش را زنده نگاه داریم.

نظری اضافه نمود: از شهرداری منطقه 5 و از سازمان زیبا سازی شهرداری تهران نیز برای تهیه سردیس ها و تندیس ها تشکر ویژه دارم.

رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران گفت: امروز باید دو تشکر ویژه هم از دو خانواده عزیز صورت گیرد نخست از خانواده مرحوم حجازی و دوم خانواده کمیسیون نام گذاری شورا، و خداوند این عنایت را به من داشت که در کنار این دو خانواده عزیز این اتفاق های خوب (نام گذاری بلوار فردوس غرب به نام حجازی و رونمایی از تندیس حجازی) را رقم بزنیم.

نظری در ادامه اضافه نمود: امروز اتفاق خوب دیگری که از سال جاری رقم می خورد و به طور حتم هر گونه که خدا لطف کند و به شرط حیات چه مسئولیتی داشته باشم یا نه بتوانم با حمایت خانواده حجازی هر سال تکرار کنیم و آن اهدای جایزه ویژه ناصر حجازی است.

نظری در سرانجام گفت: اینکه ما ناصر خان را دوست داریم فارق از شخصیت و بازی خوبشان به این دلیل بود که همیشه کنار مردم بود، همیشه آن فردی ماندگار خواهد شد که صدای مردم باشد و ناصر حجازی صدای مردم بود.

در سرانجام این مراسم از برترین های حوزه ورزش (وریا غفوری)، عکاسی(جعفر تبریزی)، مستند سازی، خبرنگاری (مرحوم مهدی شادمانی) با اهدای تندیس ناصر حجازی تقدیر به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 615

به "نام حجازی سرمایه بزرگ شهر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام حجازی سرمایه بزرگ شهر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید