نمایشنامه های منتشر نشده در شماره جدید یک مجله

به گزارش تنها پیامک، شماره جدید مجله الکترونیکی تاسیان با رویکرد ادبیات دراماتیک فارسی منتشر شد.

نمایشنامه های منتشر نشده در شماره جدید یک مجله

به گزارش خبرنگاران، مجله الکترونیکی تاسیان، نشریه ای الکترونیکی است که با هدف معرفی و انتشار آثار هنرمندان فعال در حوزه هنرهای دراماتیک و تئاتر، منتشر می گردد.

جدیدترین شماره نشریه شامل نمایشنامه های منتشر نشده است که طی سالیان اخیر توسط گروه های مستقل تئاتر در ایران و جشنواره های بین المللی به روی صحنه رفته اند.

این مجله ادبیات دراماتیک فارسی از دی ماه 1395 به سردبیری پیغام سعیدی و طراحی و صفحه بندی رضا بصیرزاده در شهر ادمونتون کانادا آغاز به فعالیت نموده و تا به امروز 2 شماره از آن منتشر شده است.

در قسمتی از پیغام سردبیر که در جدیدترین شماره منتشر شده، آمده است، می خوانیم:

ما در هر ماه و هر شماره تعدادی نمایش نامه را در قالب پرونده هایی انتشار می دهیم، و قرعه اولین پرونده به نام متن، اجرا؛ دَه متن اجرا شده در دهه اخیر در تئاتر ایران توسط گروه های تازه تاسیس جوان افتاد. در طراحیِ جهت مجله نو، و عناوینِ پرونده ها سعی بر این شده است که دست بر جاهایی گذاشته بگردد که کمتر به آنها پرداخته شده است، و عنوان این شماره اول تاسیان دراماتیک خود گواه این نکته است.

من و باقیِ افرادِ کارمند در مجله، همگی از نسلِ نوی تئاتر ایران هستیم. نسلی که در دهه هشتاد خورشیدی وارد دانشکده های هنر شدند و همان طور که سنّتِ تئاتر در دانشگاه های ایران می طلبد، با اندکی فاصله پس از ورود به فضای آکادمیک، کار تئاتریِ خود را در شاخه های مختلف آغاز نموده اند. و این همان نسل است که در فاصله 10 سال اخیر- از حدود سال هشتاد و پنج تا زمان چاپ این شماره - آرام آرام و رفته رفته خود را در محاسباتِ تئاتر حرفه ای ایران گنجانده است.

علاقه مندان در داخل و خارج از کشور می توانند برای خرید اینترنتی مجله به آدرس WWW.TASIANMAGAZINE.COM مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری موج
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 942

به "نمایشنامه های منتشر نشده در شماره جدید یک مجله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشنامه های منتشر نشده در شماره جدید یک مجله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید