نگاهی به قابلیت های نو EMUI 9.1 هوآوی؛ نوآوری در عین پختگی

به گزارش تنها پیامک، به روزرسانی 9.1 رابط کاربری اختصاصی هوآوی EMUI؛ قابلیت ها و توانمندی های جدیدی را برای کاربران به ارمغان آورده است. در این مطلب نگاهی به این رابط کاربری که در بخش های مختلف از زیبایی گرفته تا عملکرد و تجربه کاربری، گامی رو به جلو برداشته است، خواهیم داشت.

نگاهی به قابلیت های نو EMUI 9.1 هوآوی؛ نوآوری در عین پختگی

هوآوی به طور رسمی در رویدادی که در شهر پاریس برگزار گردید از EMUI9.1 به عنوان به روزرسانی نو برای رابط کاربری دستگاه های الکترونیکی همراه خود (گوشی ها و تبلت ها) رونمایی کرد. حالا فرایند عرضه این به روزرسانی شروع شده و خوشبختانه، تعداد قابل توجهی از محصولات این شرکت، آپدیت یادشده را دریافت خواهند کرد. با این اوصاف، نگاه دقیق به قابلیت های این به روزرسانی نو و قابل توجه، خالی از لطف نیست.

EMUI 9.1 قرار است با ارائه راهکارهای مخصوص برای بهبود عملکرد و سرعت، استفاده از فناوری های پیشرفته و بعلاوه بهبود بصری و کاربری، تجربه بهبودیافته ای را برای کاربران محصولات هوآوی به ارمغان آورد.

EROFS؛ سیستم فایل به سبک مدرن

تا پیش از این، سیستم فایل P2FS استانداردی بود که بهبود عملکرد را در خواندن و نوشتن اطلاعات، در تعامل با حافظه های فلش به همراه داشت. این در حالی است که حالا با استفاده از EROFS (سیستم فایل فقط خواندنی با قابلیت توسعه یا همان Extendable Read-Only File System) به عنوان نسل نو سیستم فایل ها، این سرعت در مقایسه با سیستم فایل EXT4 تا 20 درصد بهبود یافته است.

به این ترتیب، سرعت انتقال داده ها به چیزی تا 63.3 مگابایت بر ثانیه می رسد تا از ارائه عملکرد روان، اطمینان حاصل گردد. علاوه بر این، مجموعه سیستمی جمع و جورتر باعث خواهد شد فضایی تا 2 گیگابایت برای ذخیره سازی چیزی تا 1000 عکس یا 500 آهنگ، برای کاربر باز گردد.

طراحی نو باعث ایزوله شدن حافظه شده تا بهبود امنیت را برای سیستم فایل ها به ارمغان آورد. به بیان دیگر، سیستم فایل EROFS، فقط خواندنی است. تنها امکان مشاهده مستندات مهم وجود دارد و تنها با دسترسی مستقیم کاربر، این شرایط تغییر می نماید. این امر باعث خواهد شد اپلیکیشن های متفرقه نتوانند. تغییرات ناخواسته روی فایل ها ایجاد نمایند.

استفاده از سیستم فایل نو باعث می گردد در اجرای بازی ها و برنامه های سنگین شاهد افزایش سرعت اجرا باشیم.

Ark Compiler ؛ بهینه سازی ویژه توسعه اپلیکیشن

یکی دیگر از بهینه سازی های قابل توجه در بخش سیستمی به روزرسانی نو EMUI 9.1، ادغام فرایند نو کامپایلی به نام Ark Compiler است. این مولفه که به وسیله هوآوی پیشرفته و در اختیار شرکت های تولیدنماینده نرم افزار قرار گرفته، می تواند مشکل بازده پایین بعضی اپلیکیشن های اندرویدی را حل نماید.

برنامه هایی که فرایند کامپایل را با Ark Compiler پشت سر گذاشته باشند، می توانند بهبودی تا 24 درصد را در عملکرد به همراه آورند. علاوه بر این، سرعت پاسخگویی به لمس به وسیله کاربر نیز تا 44 درصد بهبود خواهد یافت. در نهایت روان بودن اجرای برنامه ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته و بهبودی تا 60 درصد را به چشم خواهیم دید.

GPU Turbo نوتر، بازی های روان تر!

استفاده از GPU Turbo 3.0 به عنوان نسل سوم فناوری شتاب دهنده گرافیکی از دیگر نکات قابل توجه در EMUI 9.1 است. با این به روزرسانی نو، می توانید بازی های مختلف را با فریم ریت بالاتر و مصرف کم تر باتری به لطف کاهش 10 درصدی مصرف تراشه مجتمع دستگاه، اجرا کنید. بهینه سازی ساختارهای سیستمی نیز باعث خواهد شد تجربه گیمینگ کاربر، با بهبود قابل توجه روبرو گردد.

تعداد بازی هایی که از نوترین قابلیت های GPU Turbo بهره مند می شوند از 6 مورد، به 25 مورد افزایش یافته است. عناوینی نظیر Fortnite، Knives Out، Crazy Taxi، Real Racing 3، Into the Dead 2، NBA 2K19، Subway Surfers و FIFA Mobile از جمله بازی هایی هستند که در فهرست پشتیبانی نمایندگان GPU Turbo 3.0 قرار می گیرند.

HUAWEI VLOG ؛ در سوشال مدیا ستاره شوید

هوآوی با ارائه قابلیت های نو، ابزارهای قابل توجهی را برای ویرایش پیشرفته و به اشتراک گذاری آسان محتویات، در اختیار کاربران رابط کاربری EMUI 9.1 قرار داده است. به این ترتیب، ویدئوهای منتخب یا همان های لایت ها (Highlights)، با استفاده از فیلترهای مجذوب کننده و چشم نواز، ویرایش شده و گزینه هایی برای مدیریت سرعت افکت ها یا حتی پخش موسیقی در پس زمینه، در اختیار کاربر قرار می گیرد. به این شکل می توانید در سریعترین زمان ممکن محتویات منتخب خود را در شبکه های اجتماعی به صورت ویدئو به اشتراک بگذارید.

OneHop؛ تبادل اطلاعات با سرعت نور

به اشتراک گذاری محتویات میان گوشی های هوشمند و کامپیوترهای شخصی، از دیگر مواردی است که در نسخه نو رابط کاربری EMUI، تسهیل شده است. با در دسترس قرار گرفتن قابلیتی به نام OneHop، یک لمس ساده کامپیوتر شخصی شما (با قابلیت پشتیبانی از NFC) به وسیله گوشی همراه هوآوی می تواند محتویاتی نظیر تصاویر، ویدئوها و مستندات را در عرض چند ثانیه، با سرعت فوق العاده ای انتقال دهد.

گفتنی است که این قابلیت فعلاً منحصراً بین گوشی ها، لپ تاپ ها و تبلت های هوآوی در دسترس است.

مجذوب کنندهیت ظاهری؛ ساده اما شیک

در بخش بهبود مجذوب کنندهیت ظاهری، بهبود سطح کیفی پس زمینه ها، تم ها و آیکون ها را شاهد هستیم. به این ترتیب، فضایی طبیعی تر و پویاتر را شاهد خواهید بود. این تغییر، به ویژه در طراحی آیکون ها و مسطح تر شدن آن ها به چشم می خورد. تعداد ستون های پیش فرض درنظر گرفته شده برای نمایش آیکون ها نیز از 5، به 4 کاهش یافته است تا با افزایش فاصله میان آیکون ها، امکان لمس تصادفی آن ها نیز مرتفع گردد.

در EMUI 9.0 اپلیکیشن های ارائه شده از شرکت های مختلف، آیکون هایی با گوشه های گرد و اپلیکیشن های سیستمی، مستطیل هایی با گوشه های تیز داشتند. در EMUI 9.1 شاهد برابری در طراحی هستیم تا با ارائه آیکون های مستطیلی با گوشه های گرد، طراحی تختی را برای همه موارد، ببینیم. علاوه بر این، افکت های درنظر گرفته شده برای جابه جایی میان صفحات نیز حالا روان تر شده است

HUAWEI Phone Clone؛ مهاجرت آسان به گوشی نو

با استفاده از ابزاری کاربردی به نام HUAWEI Phone Clone امکان انتقال آسان و سریع محتویاتی نظیر شماره مخاطبین، عکس ها، ویدئوها و دیگر موارد به گوشی نو شما، در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم خواهد شد.

AR MEASURE؛ مقدار گیری با دقت مثال زدنی

با استفاده از ابزارهای ویژه ای که برای مقدار گیری سریع مشخصه های مختلف با استفاده از گوشی های هوشمند، در رابط کاربری EMUI 9.1 قرار گرفته است می توانید به برترین شکل ممکن، از فناوری های پیشرفته بهره ببرید. به عنوان نمونه، با اجرای اپلیکیشن AR Measure می توانید طول، مساحت و حتی حجم اجسام را به سادگی مقدار گیری کنید.

این امر، در استفاده از دوربین TOF (زمان پرواز) در محصولات نو هوآوی، ممکن شده است تا با انتشار نور مادون قرمز و ثبت بازخورد آن، دقت بالایی را ببینیم.

با استفاده از فناوری تشخیص چهره در گوشی های نو هوآوی نیز می توانید قد شخص را به راحتی مقدار گیری کنید!

Dual Card Smart Switching: ارتباط پایدار در نهایت کیفیت

پیشتازی هوآوی در حوزه ارتباطات و مخابرات، این بار با قابلیت Dual-Card Smart Switching یا تعویض هوشمندانه بین دو سیم کارت خود نمایی نموده است. این قابلیت امکان استفاده از سیم کارت دوم را در زمانی که به هر دلیلی، سیم کارت اول عملکرد خوبی را در ارائه خدمات به همراه ندارد، فراهم نموده است. این جابه جایی، باعث نخواهد شد که دیتا و یا تماس تلفنی شما قطع گردد. گفتنی است که استفاده از این قابلیت احتیاج به هم شبکه بودن نوع سیم کارت ها و پشتیبانی اپراتورهای سرویس دهنده دارد.

شریک ورزش و فعالیت های بدنی

EMUI 9.1 یاری حال شما در رصدکردن و مدیریت فعالیت های ورزشی و بدنی است. به عنوان نمونه، قابلیت های نو در این رابط کاربری، امکان برقرار ارتباط با تردمیل شما را به منظور ثبت و ضبط مقدار کالری مصرفی، مسافتی که دویده اید و حتی مدت زمان انجام فعالیت های بدنی فراهم می نماید.

استفاده از الگوریتم های هوشمند به منظور مقدار گیری تعداد گام ها به شکل کاملاً دقیق تر نیز از دیگر دستاوردهای این به روزرسانی است.

NFC در خدمت مدیریت خودرو!

در رابط کاربری EMUI 9.1 سبک و سیاق نوی را در استفاده از فناوری NFC یا همان ارتباط از راه نزدیک شاهد هستیم. به عنوان نمونه، امکان بازکردن اتوماتیک درِ خودرو با استفاده از NFC، در صورتی که کلید خود را فراموش نموده باشید، پیش بینی شده است. نکته قابل توجه اینکه می توانید این کلید دیجیتالی را با چیزی تا 5 نفر به اشتراک بگذارید. حتی در صورتی که شارژ باتری گوشی شما به سرانجام رسیده نیز همچنان می توانید از این قابلیت بهره ببرید. در صورتی که گوشی هوآوی مجهز به EMUI 9.1 را در داخل جعبه امن ویژه گوشی های همراه در داخل خودرو قرار دهید، امکان روشن کردن خودرو نیز مهیا می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3136

به "نگاهی به قابلیت های نو EMUI 9.1 هوآوی؛ نوآوری در عین پختگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به قابلیت های نو EMUI 9.1 هوآوی؛ نوآوری در عین پختگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید