واکنش ایران به برگزاری نشست ضدایرانی در دانشگاه انگلیس

به گزارش تنها پیامک، ایرنا نوشت: سفارت ایران در انگلیس در نامه ای به دانشگاه امپریال کالج لندن مراتب اعتراض خود را به برگزاری نشست ضد ایرانی در این دانشگاه اظهار داشت.

واکنش ایران به برگزاری نشست ضدایرانی در دانشگاه انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در لندن روز سه شنبه اضافه کرد که سفارت اقدام این دانشگاه را در دادن سالن به یک گروه خود خوانده از ورشکستگان سیاسی که هدف آن کسب حمایت خارجی برای تغییر نقشه سیاسی- فرهنگی ایران به وسیله تحریک و دامن زدن به تفاوت های فرهنگی و زبانی اقوام مختلف می باشد، تقبیح نموده است.

وی با انتشار پیامی در توییتر توضیح داد: دانشگاه محل تضارب آراست و یک جریان وابسته که هیچ نسبتی با مردم ایران ندارد، نباید بتواند پشت درهای بسته و بدون فراهم شدن امکان گفتگو میان افکار سیاسی (debate)،از نام یک دانشگاه برای پیشبرد اندیشه های باطل خود سوءاستفاده نماید.

سفیر کشورمان در خاتمه ابراز امیدواری کرد که این اشتباه دوباره از سوی دانشگاه تکرار نشود.

دانشگاه امپریال کالج لندن در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته میزبان نشستی ضد ایرانی با عنوان شورای مدیریت گذار بود. در این نشست بی حاصل، اعضاء شورا ضمن اعلام موجودیت، درباره برگزاری اعتراضات سازمان یافته با هدف براندازی نظام و استقرار حکومت سیاسی جایگزین گفتگو کردند.

این نشست در حالی در لندن برگزار گردید که دولت جدید انگلیس با پیوستن به ائتلاف دریایی ضد ایرانی و طرح اظهارات غیر مسئولانه، همسو با سیاست فشار حداکثری و در راستای خواسته های آمریکا گام بر می دارد. مساله ای که با انتقاد مقام های کشورمان روبه رو شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 316

به "واکنش ایران به برگزاری نشست ضدایرانی در دانشگاه انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به برگزاری نشست ضدایرانی در دانشگاه انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید