چرا باید به ژاپن سفر کنیم؟

به گزارش تنها پیامک، اگر به ژاپن سفر نکرده باشید احتمال کمی دارد که درباره زیبایی ها و شگفتی هایی که درباره این کشور گفته و نوشته می گردد، استنباط دقیقی به دست آورید. ژاپن کشور شگفتی هاست. اگر به این کشور سفر نکرده اید، پس بهتراست برنامه ای برای سفر به سرزمین آفتاب تابان داشته باشید. در این کشور تصاویری وجود دارند که بعضی از آن درمیان جهانگرد های جهان بسیار معروف هستند. البته بعضی از منطقه ها هم هستند که دورافتاده اند و کمتر در معرض دید قرار می گیرند. برای سفر به این منطقه ها باید برنامه خاصی داشته باشید. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

چرا باید به ژاپن سفر کنیم؟

جنگل بامبو ساگانا در آراشیاما

زیباترین مکان و دومین مکان گردشگری کیوتو یک جنگل زیباست با درختان بلند بامبو که وقتی با پای پیاده وارد آن می شوید گویا به جهانی دیگری قدم گذاشته اید. جنگل بامبو ساگانا یکی از مکان هایی است که هر گردشگر عاشق طبیعت باید سری به آن بزند.

یک بوم نقاشی چشم نواز

برترین مکان برای این در هر فصلی از سال به آن جا سفر کنید پارک ساحلی هیتاچی است که در شمال شرقی توکیو واقع شده است. این پارک به علت داشتن گل های زیبای فصلی اش بسیار مشهور است . زیبایی این گلها به قدری است که این منطقه را به یک بوم نقاشی شبیه نموده است. بومی که گویا واقعی نیست. هر فصلی از سال می توان به این پارک رفت اما اگر می خواهید گل های آبی نموفیلا را ببینید ماه های آوریل و می برترین زمان است.

پاییز در پارک ساحلی هیتاچی

پاییز یکی از برترین فصل های سال برای بازدید پارک هیتاچی در ساحل شرقی هونشو است. از توکیو تا این پارک با وسیله نقلیه 2 ساعت راه است و همین باعث شده یک مکان عالی برای سفرهای یک روزه و دور ماندن از شلوغی و فشار مرکز باشد.

دشتی پر از گل های خزه

هر سال در منطقه Fuji Five Lakes جشنواره ای برگزار می گردد که در آن گل های زیبای خزه صورتی، سفید و بنفش به بازدیدنمایندگان این فستیوال خوشامد گفته و در آخر چشم انداز زیبای کوه فوجی پذیرای آن ها خواهد بود. این فستیوال معمولا بین ماه های آوریل و ژوئن برگزار می گردد. این جشنواره به فستیوال فوجی شیبازاکورا معروف است که یک جشن سالیانه است و علت برگزاری آن شکوفایی گل های خزه در منطقه است.

تونلی در باغ کاواچی فوجی

این باغ در شمال جزیره کیوشو واقع شده است. فاصله آن با فوکوکا تقریبا یک ساعت است.برترین زمان برای بازدید از این باغ اواخر آوریل هنگامی که گل ها در رنگ های گوناگونی روئیده اند می باشد.

یکشنبه به کنار این رودخانه بروید

وقتی که سفر شما به توکیو قطعی شد حتما در برنامه سفر خودیک روز را به طور کامل به تماشا رودخانه ای در کاواگوئه اختصاص دهید. این رودخانه یک فاصله نیم ساعتی با شهر دارد و برترین مکان برای سفرهای یک روزه به شمار می رود. این منطقه به خاطر رودخانه هایش معروف است.

معمولا به این منطقه ادو کوچک می گویند چون محیط شهر را در طول دوره ادو که دوره ای در تاریخ ژاپن است حفظ نموده است. برای رفتن به کاواگوئه در سومین یکشنبه ماه اکتبر برنامه ریزی کنید.

فستیوال چراغ های بامبودر تاکهتا، اوئیتا

تاکهتا به معنی بامبو و زمین های برنج است و هیچ چیزی بهتر از جشن گرفتن میراث این شهر با چراغ های بامبو نیست. این رسم از سال 2000 به منظور حفظ رشد درختان بامبو شروع شده است.گردشگر های زیادی از سراسر جهان به آنجا می فرایند تا 20هزار فانوسی که در سومین آدینه ماه نوامبر برای 3 شب روشن می گردد را بازدید نمایند.

جهت پیاده روی ناکازندو

این جهت از کیوتو شروع و در ادو به سرانجام می رسد.کلمه ناکازندو به معنی جاده های کوهستان است و یکی از مهمترین جهتهای رفت و آمد در قرن هفدهم بوده است.ناکازندو یک جهت بسیار زیبا و رضایت بخش در میان حومه شهر و تاریخ ژاپن است.

رودخانه های لبریز از شکوفه های گیلاس

شکوفه های گیلاس یکی از زیباترین منظره ها فصلی ژاپن است که پیشنهاد می کنم حتما ببینید. هر ساله در فصل بهار این کشور تبدیل به دسته گل های پاستلی رنگ می گردد. اگر می خواهید شاهد این شگفتی باشید باید در زمان مناسب به آن جا سفر کنید.

استخر آبی در هوکایدو

دومین جزیره کشور ژاپن از نظر وسعت، تقریبا 40 برابر بزرگتر از توکیوست این در حالی است فقط یک سوم جمعیت توکیو را دارد. به هرحال مهم ترین اهمیت این منطقه در یک استخر آبی به نام Aoiike که سعی کنید حتما از آن تماشا کنید.

منبع: الی گشت
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2368

به "چرا باید به ژاپن سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید به ژاپن سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید