کاهش محسوس آمار واکسیناسیون در خوزستان ، تاخیر 52 درصدی نوبت سومی ها

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش محسوس واکسیناسیون در هفته گذشته، از تاخیر در تزریق نوبت های بعدی واکسن ابراز نگرانی کرد.

کاهش محسوس آمار واکسیناسیون در خوزستان ، تاخیر 52 درصدی نوبت سومی ها

دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: علیرغم نوسانات شرایط بیماری و افزایش اندک شاخص های ابتلا و بستری کرونا در دو روز پایانی هفته گذشته، در مجموع در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن شاخص های اپیدمیولوژیک بیماری یعنی موارد ابتلا 48.5 درصد، موارد بستری 24.3 درصد و موارد فوت 33.3 درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگاران، وی افزود: این شرایط موجب شده خوزستان بدون شهر قرمز، یک شهر نارنجی، 18 شهر زرد و هشت شهر آبی داشته باشد که شرایط خوبی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش محسوس آمار واکسیناسیون در هفته گذشته گفت: فرایند واکسیناسیون با سرعت بسیار کند ادامه دارد. آمار واکسیناسیون نوبت اول در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن 80 درصد، نوبت دوم حدود 70 درصد و نوبت سوم نیز حدود 80 درصد کاهش داشته است که این مساله به دلیل کاهش مراجعه افراد به مراکز واکسیناسیون است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، با ابراز نگرانی از تاخیر در تزریق نوبت های بعدی واکسن افزود: در استان خوزستان حدود 463 هزار نفر معادل 14 درصد در تزریق نوبت دوم و حدود یک میلیون و 168 هزار نفر معادل 52 درصد در تزریق نوبت سوم تاخیر دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2352

به "کاهش محسوس آمار واکسیناسیون در خوزستان ، تاخیر 52 درصدی نوبت سومی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش محسوس آمار واکسیناسیون در خوزستان ، تاخیر 52 درصدی نوبت سومی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید