تور ارزان دبی: کشف اولین بناهای ساخته شده در امارات متحده عربی و منطقه ها اطراف

به گزارش تنها پیامک، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف اولین بناهای ساخته شده در امارات متحده عربی و منطقه ها اطراف صورت گرفت.

تور ارزان دبی: کشف اولین بناهای ساخته شده در امارات متحده عربی و منطقه ها اطراف

با تور ارزان دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

این اکتشاف در جزیره کوچک غاغا در شمال غربی امارات انجام شد؛ جایی که محققان با یاری تکنیک استفاده از کربن 14 بر روی قطعات زغال چوب یافت شده در محل، بقایای چندین سازه قدیمی را پیدا کردند. یافته ها قدمت این سکونتگاه را 6500 سال قبل از میلاد نشان می دهد.

این سازه ها دایره ای شکل بوده و از سنگهای محلی ساخته شده اند که تا ارتفاع تقریباً یک متری آنها تا به امروز حفظ شده است. به احتمال زیاد این سکونتگاه با توجه به شواهدی مبنی بر جمع آوری غذا از دریا و شکار و کشف نوک پیکان های سنگی محلی، برای زندگی دائمی گروهی از افراد بوده است.

پیش از این تصور میشد که امارات برای اولین بار در دوره نوسنگی و در نتیجه تجارت دریایی مسکونی شده است اما اکتشافات در غاغا نشان میدهد که سکونتگاه های نوسنگی قبل از آغاز تجارت وجود داشته و نتیجه فعالیت و زندگی مردم محلی بوده است. شرایط مالی و محیطی آن موقع منجر به تشکیل اولین سکونتگاه دائمی در امارات متحده عربی کنونی شد.

تا پیش از حفاری غاغا، اولین بناهای شناخته شده در امارات متحده عربی در جزیره مراوه و سواحل ابوظبی یافت شده بودند. طبق شواهدی از مراوه و یافته های نو از غاغا، معین شد که جزایر ابوظبی نقطه کانونی برای نوآوری و سکونت انسان در طول دوره نوسنگی بوده است.

محمد آل مبارک، رئیس DCT ابوظبی گفت: اکتشافات در جزیره غاغا نشان می دهد که ویژگی های نوآوری، پایداری و انعطاف پذیری بخشی از ژنتیک ساکنان این منطقه برای هزاران سال بوده است.

منبع: همگردی
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2942

به "تور ارزان دبی: کشف اولین بناهای ساخته شده در امارات متحده عربی و منطقه ها اطراف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان دبی: کشف اولین بناهای ساخته شده در امارات متحده عربی و منطقه ها اطراف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید