یزدانی در صدر برترین آزادکاران دنیا، صعود محمدیان پس از 4 سال دوری

به گزارش تنها پیامک، با سرانجام رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام متئو پلیکونه در ایتالیا، رنکینگ جدید برترین های دنیا اعلام شد.

یزدانی در صدر برترین آزادکاران دنیا، صعود محمدیان پس از 4 سال دوری

به گزارش تنها پیامک، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام متئو پلیکونه به عنوان یکی از رقابت های موثر در رنکینگ کشتی گیران در رم پایتخت ایتالیا برگزار گردید و نفرات برتر معرفی شدند.

با وجود اهمیت رتبه کشتی گیران در رنکینگ به جهت داشتن راستا هموارتر در رقابت های المپیک 2020، تیم ملی کشتی آزاد ایران تنها با 4 نماینده راهی این رقابت ها شد و کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی نیز مانند گذشته علاقه ای برای حضور در چنین رقابت هایی نداشت.

بهنام احسان پور در 65، یونس امامی در 74، محمدحسین محمدیان در 97 و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم 4 آزادکار ایران در این رقابت ها بودند که در خاتمه محمدیان و زارع با نمایشی درخشان و شکست عنوان داران دنیا و المپیک پیروز به کسب مدال طلا شدند اما احسان پور و امامی از رسیدن از دور رقابت ها کنار رفتند.

بر اساس قانون اتحادیه دنیای کشتی کسب مدال های طلا، نقره و برنز تورنمنت های رنکینگ به ترتیب 8، 6 و 4 امتیاز نصیب نفرات برتر می نماید، در صورتیکه در هر وزن تعداد کشتی گیران کمتر از 10 نفر باشد 6 امتیاز، بین 11 تا 20 نفر 8 امتیاز و بیشتر از 20 نفر نیز 10 امتیاز به این تعداد امتیاز اضافه کرد می گردد.

بر اساس طرح سید بندی اتحادیه دنیای برای رقابت های المپیک 2020، کشتی گیرانی که در رقابت های دنیای، قاره ای و رقابت های بین المللی دارای طرح سیستم رنکینگ شرکت نمایند با توجه به مقام بدست آورده امتیازاتی را بدست خواهند آورد که 4 نفر برتر هر وزن (از لحاظ کسب امتیاز) در رقابت های المپیک به ترتیب در بالا و پایین جدول (نفرات اول و چهارم در بالا و نفرات دوم و سوم در پایین) قرار می گیرند.

کشتی گیرانی که در رویدادهای قاره ای به مدال های طلا، نقره و برنز برسند نیز به ترتیب صاحب 12، 10 و 8 امتیاز می شوند.

تا شروع رقابت های المپیک 2020 توکیو تنها تورنمنت به جامانده موثر در رنکینگ، جام زیلکوفسکی و پیت لاسینسکی لهستان است که از 31 خرداد تا 4 تیر ماه سال آینده به میزبانی ورشو پایتخت لهستان برگزار می گردد، همچنین رقابت های قاره ای دیگر رویداد موثر در رنکینگ کشتی گیران برای حضور در المپیک است.

صعود محمدیان به رده هشتم رنکینگ

محمدحسین محمدیان که پس از 4 سال محرومیت به میادین بازگشته است، با کسب مدال طلا در تورنمنت متئو پلیکونه ایتالیا 8 امتیاز گرفت و با توجه به حضور 21 کشتی گیر در رقابت های وزن 97 کیلوگرم این مسابقات، 10 امتیاز دیگر به وی تعلق گرفت تا در مجموع صاحب 18 امتیاز گردد و با مجموع 18 امتیاز رده هشتم رنکینگ برترین های دنیا را از آن خود کند.

زارع به رده نهم صعود کرد

امیرحسین زارع نماینده جوان و شایسته وزن 125 کیلوگرم ایران نیز در این رقابت ها با شکست عنوان دارانی همچون بلال ماخوف روس پیروز به کسب مدال طلا شد تا با توجه به حضور 11 کشتی گیر در این وزن در مجموع صاحب 16 امتیاز گردد و با همین تعداد امتیاز در رده نهم رنکینگ برترین سنگین وزن های دنیا قرار گیرد.

در میان دیگر اوزان المپیکی، حسن یزدانی با تکیه بر رده نخست رنکینگ در وزن 86 کیلوگرم بهترین صندلی را در میان کشتی گیران ایران دارد، رضا اطری در 57 کیلوگرم در رده ششم حضور دارد و یدالله محبی نیز در سنگین وزن هشتم است.

رده بندی جدید برترین آزادکاران دنیا در اوزان المپیکی به توضیح زیر است:

وزن 57 کیلوگرم:1-زائور اوگویف از روسیه 2- سلیمان آتلی از ترکیه 3- آندریا میسیچ از صربستان 4- کومار راوی از هند...6- رضا اطری از ایران.

وزن 65 کیلوگرم: 1-گاژی مراد رشید اف از روسیه 2- باجرانگ از هند 3- دولت نیازبکوف از قزاقستان 4- ازمایل موزکایف از مجارستان.

وزن74 کیلوگرم:1-زائوربک سیداکوف از روسیه 2- فرانک چامیزو از ایتالیا 3- دانیار کایسانوف از قزاقستان 4- زلیمخان خاجیف از فرانسه.

وزن 86 کیلوگرم:1- حسن یزدانی از ایران 2- دیپاک پونیا از هند 3- پاتریک دونی از آمریکا 4- آرتور نافونوف از روسیه.

وزن 97 کیلوگرم: 1-عبدالرشید سعدالله یف از روسیه 2- شریف شریف اف از آذربایجان 3- کایل اسنایدر از آمریکا 4- عمر دیبیروویچ نوروف از مقدونیه...8- محمدحسین محمدیان از ایران.

وزن 125 کیلوگرم: 1- گنو پتریاشویلی از گرجستان 2- طاها آکگل از ترکیه 3- آلکساندر خوتسیانیوسکی از اوکراین 4- خاسانبای رحیم اف از ازبکستان...8- یدالله محبی از ایران 9- امیرحسین زارع از ایران.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 704

به "یزدانی در صدر برترین آزادکاران دنیا، صعود محمدیان پس از 4 سال دوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزدانی در صدر برترین آزادکاران دنیا، صعود محمدیان پس از 4 سال دوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید