10 جاذبه گردشگری برتر اکوادور

به گزارش تنها پیامک، جاذبه های گردشگری اکوادور

کشوری که با نام اکوادور شناخته شده است، کشوری است که جاذبه های متنوعی را به بازدیدکنندگانش ارائه می دهد. از جاذبه های گردشگری اکوادور، برای آغاز می توان به تقریبا 1000 مایل خط ساحلی اکوادور با سواحل عالی، کوه های آند و جنگل های گرمسیری پرباران حوضه آمازون آن اشاره نمود. منظره ها اکوادور حتی به جزایر دوردست گالاپاگوس و حیات وحش فوق العاده آن توسعه پیدا میکند. در این میان، شما می توانید شهرهای بزرگ با امکانات رفاهی و لوکس و یا روستاهای کوچک بومی که برای بازارهای رنگی شان شناخته شده اند، را در این کشور پیدا کنید. در این مطلب ما در مجله خبرنگاران به یک مرور کلی از برترین مکان های پر بازدید در اکوادور خواهیم پرداخت.

10 جاذبه گردشگری برتر اکوادور
  • جزایر گالاپاگوس (Galapagos Islands)

19 جزیره ای که جزایر گالاپاگوس را تشکیل می دهند، خانه ای برای حیات وحش منحصر به فردی هستند که درهیچ کجای دیگر در دنیا یافت نمی شوند. این جزایر، بیشتر به عنوان مکانی شناخته می گردد که چارلز داروین در سال 1835 بازدید کرد و سپس از روی آن، تئوری تکامل خود را ارائه داد. جزایر گالاپاگوس در حدود 1000 کیلومتر (600 مایلی) دورتراز ساحل اکوادور واقع شده است و خانه ای برای گونه های متنوع زیستی مانند لاکپشت های غول پیکر، لاک پشت های دریایی ، گونه ای از مرغان دریایی به نام کورمورانت ها، تنوعی از سهره ها یا فنچ ها، و مرغ مقلد می باشد. کشتی های کروز تنها راه رسیدن به این جزایر است. تعداد بسیاری از آژانس های برگزارنماینده تورهای بازدید از جزایر گالاپاگوس، در خارج از کیتو و گوایاکیل با قایق های متنوع، از قایق های کوچک گرفته تا کشتی های کروز لوکس این تورها را ارائه میدهند.

  • شهر کیتو (Quito)

با داشتن ارتفاع 2،800 متر (9،350 فوت) بالاتر از سطح دریا، مرکز اکوادور، کیتو، بالاترین مرکز در دنیا محسوب میگردد. این شهر بین المللی با 2.2 میلیون نفر جمعیت، در فعالترین بخش آتشفشانی کوه های آند واقع شده است. شهر کیتو یکی از جاذبه های گردشگری اکوادور و بزرگترین و زیباترین منطقه تاریخی در آمریکای جنوبی است. این شهر، در سال 1534 بنا قرار گرفت، و شامل کمی کمتر از 20 کلیسای کاتولیک از دوران استعماری است و با وجود بازسازی متمرکز و اغراق آمیز، شهر قدیمی، روحیه طبقه کارگر پر جنب و جوش و شخصیت بومی خود را که همواره معرف آن است، حفظ نموده است. کاخ کاروندولت، محل نشستن دولت اکوادور، در این منطقه تاریخی قرار گرفته است.

  • کوئنکا (Cuenca)

کوئنکا، مرکز استان آزوی، برای بسیاری از ساختمان های قدیمی خود مربوط به دوره استعماری معروف است و سومین شهر بزرگ اکوادور است. یک نمونه کلاسیک از شهر رنسانس برنامه ریزی شده در آمریکا، شهر کوئنکا است و ویژگی های معماری زیادی با شهر قدیمی کیتو دارد. با این تفاوت که در این شهر شما، خیابان های باریک و سنگ فرش شده، خانه های تراس دار با حیاط های اندرونی و کلیساهای سفید، بدون هیچ گونه آلودگی، سر و صدا و شلوغی مرکز را مشاهده خواهید کرد. این شهر، شهر محبوب آمریکایی های بازنشسته است و برای جشنواره های رنگارنگش در ماه های ژانویه و نوامبر شناخته می گردد. بزرگترین ویرانه های اینکاها در کشور اکوادور در نزدیکی مزرعه کانار واقع شده است. کلیسای جامع نو هم با نمای مرمر سفید خود در این شهر واقع شده است.

  • پارک های ملی کوتوپاکسی و کاجاس (Cotopaxi and Cajas National Parks)

دو مورد از محبوب ترین پارک های ملی اکوادور، کوتوپاکسی و کاجاس، در فاصله های نزدیک به شهرهای کوئنکا و کیتو قرار گرفته اند و با ماشین و در طی یک سفر یک روزه میتوانید سری به آن بزنید. از این دو، پارک ملی کوتوپاکسی (Parque Nacional Cotopaxi)، که تنها 50 کیلومتر از جنوب کیتو فاصله دارد، شاید شناخته شده ترین پارک ملی اکوادور باشد. آنهم به علت آتشفشان بزرگ (و هنوز فعال) کوتوپاکسی که در این منطقه غالب است، به همراه آتشفشانهای کوچکتر رومیناوی (Rumiñawi) وسینکولاگوا (Sincholagua) می باشد. پارک ملی کاجاس (Parque Nacional Cajas) حدود 30 کیلومتری از کوئنکا فاصله داشته و در ارتفاعات خیره نماینده اکوادورقرار گرفته است. این پارک ملی با توجه به تپه های متعدد و دره هایش، تجربه ای متفاوت را برای شما رقم میزند و مکان مناسبی برای پیاده روی و دوچرخه سواری می باشد. این پارک ملی، به لطف بیش از 270 تالاب و دریاچه های یخچالی، مکانی لذت بخش برای علاقه مندان به ورزشهای آبی، به ویژه کایاک سوارها و کانوسوارها است. در نهایت، پارک ملی پودوکارپوس (Podocarpus) که اغلب به عنوان باغ گیاه شناسی آمریکا شناخته می گردد، طیف وسیعی از گیاهان و جانوران را در خود جای داده است.

  • گوایاکیل

بزرگترین شهر اکوادور از لحاظ جمعیت، بندر اقیانوس آرام گوایاکیل است که به عنوان دروازه ای به جزایر گالاپاگوس شناخته می گردد. علاوه بر بسیاری از سایت های تاریخی اش، گوایاکیل دارای مکان های خرید و تفریح در بسیاری از میدان های زیبا و دیدنی اش و در امتداد خط ساحلی می باشد. برای کسانی که از پیاده روی لذت می برند مالکون 2000 ، مسیری دو و نیم کیلومتری در امتداد رودخانه گویاس (Guayas) یک نقطه برجسته به شمار میرود. از دیگر جاذبه های گردشگری اکوادور، کلیسای جامع متروپولیتن گوایاکیل و موزه انسان شناسی و هنرهای معاصر(Antropológico y de Arte Contemporaneo) با نمایش مجموعه ای مجذوب نماینده از فرهنگ و تاریخ غنی این کشور است. برای یک سفر به یاد ماندنی، یک قایق در این رودخانه بعد از غروب خورشید زمانی که چراغ ها روشن می شوند کرایه کنید و شهر گوایاکیل را که به اثری زیبا و روشن تبدیل شده است نظاره کنید.

  • ناریز دل دیابلو: بینی شیطان

بازدید از ناریز دل دیابلو (بینی شیطان) زیبا، یکی از جاذبه های گردشگری اکوادور، باید بر روی فهرست جاذبه های دیدنی هر کسی باشد. این که شما علاقمند به سفر با قطار هستید یا نه، باید بدانید که سفر به این قسمت از کوه های آند در نزدیکی شهر آلائوسی (Alausi) آن هم بر روی یکی از راه آهن های عالی بازسازی شده کشور، که بخشی از سیستم شبکه راه آهن در سراسر کشور اکوادور است، یکی از دیدنی ترین تجربه های سفرتان میتواند باشد. سفر 12 کیلومتری بازگشت به ناریز دل دیابلو، بدون شک یکی از محبوب ترین سفرهایی است که بر روی یک قطار متمرکز شده است و به وسیله تعدادی از سوئیچ ها و به شکل زیگزاگی، به سمت ایستگاه بالای کوه صعود می نماید . شما فرصتی برای تجربه فرهنگ غنی آندها، از جمله بازدید از موزه کاندور پونونا با نمایشگاه ها و نمایش های مربوط به مردم بومی این منطقه خواهید داشت.

  • بانوس (Baños)

شهر کوچک بانوس د آگوا (Baños de Agua با توجه به محیط دوست داشتنی و چشمه های آب گرم، یکی از جاذبه های گردشگری اکوادور است. در حاشیه غربی حوضه آمازون، بانوس در میان جنگل های متراکم گرمسیری قرار گرفته و از امکانات متعدد تفریحی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان برخوردار می باشد. اما کشش بزرگ این منطقه، چشمه های آب گرم و غنی از مواد معدنی و آبشارهای فراوان آن است. بعضی از آنها از سمت شهر، به وسیله یک سری از مسیرهای سرگرم نماینده شامل پل های طنابی با نمایشی باور نکردنی ارتفاع و سقوط و استخر های عمیق خود به این منطقه ها میرسد. ورزش های پرهیجانی مانند رفتینگ هایی با قایق های سفید رنگ و کایاک سواری در این منطقه، محبوب هستند. تفریحات آرامی مانند بازدید از کلیسای ویرجین د آگوا سانتا (Virgen de Agua Santa) با مجسمه معروف مریم مقدس اش (ادعا می گردد که مریم مقدس در یکی از آبشارهای شهر ظاهر شده است) و خرید کالاهای محلی مانند مجسمه های چوبی و حکاکی شده طوطی های بالسا و خوردن شهر مشهور ملکوچا melcocha ، یک نوع آب نبات ساخته شده از نیشکر نیز میتوانید در بانوس تجربه کنید.

  • اوتاوالو (Otavalo)

بازار اوتاوالو خانه ای برای یکی از رنگارنگ ترین و مهمترین بازارهای هفتگی در کوه های آند است. این بازار، مکانی برای داد و ستد کالاهای دست ساز بومی از جمله پارچه های نفیس شناخته شده است. این بازار بعلاوه در شهر برای کالاهای چرمی و جواهرات نیز، مشهور می باشد. از عجایب این بازار تاریخچه آن است چرا که بازار اوتاوالو حتی از قرن ها پیش از اینکاها، وجود داشته است. این مکان بهشتی برای عکاس هاست، آن هم با اکوادوریی که لباس های سنتی خود را پوشیده اند و کوه های پوشیده از برف که در پس زمینه عکس ها خودنمایی می نمایند. بازار اصلی شنبه ها به معرض نمایش عموم گذاشته می گردد، اما شما مسافران ممکن است در زمان های دیگری در پلازا د لوس پونچوس بتوانید کالاهای دست ساز زیبای این بازار را بیابید. پس خیلی نگران روزهای هفته و بودنتان دریکی از برترین جاذبه های گردشگری اکوادور نباشید.

  • کاوش در بالادست امازون در تنا ((Tena

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اکوادور، برای تجربه قسمتی از حوضه آمازون وسیع، شهر تنا، مرکز استان ناپو است. معروف به شهر دارچین اکوادور، تنا نه چندان دور از ورود اسپانیایی ها به جنوب آمریکا به وسیله مسیحیان تاسیس شد و به علت فرصت های زیادی که برای ماجراجویی داشت، محبوبیت زیادی در بین مسافران پیدا کرد. از مهم ترین تفریحات برای شما، در این محل، سفرهای جنگل آمازون، همراه با سفرهای رفتینگ در نقاط پر هیجان رودخانه ای، کانو سواری و کایاک سواری است، آنهم در امتداد شهر تنا، میساهولی (Misahualli)، و رودخانه های ناپو،شاخه هایی که مستقیماً به درون جنگل آمازون جریان دارند. برای کسانی که می خواهند از امتداد آرام رودخانه لذت می برند، یک پل عابر پیاده و برج بلند فوق العاده ای در بالای رودخانه تنا قرار گرفته است که چشم انداز فوق العاده ای از شهر را به نمایش می گذارد.

  • سواحل سیلیناس، باهیا و مونتانیتا

اگر چه شهر اکوادور برای اکوتوریسم و سفرهای ماجراجویانه اش شناخته شده است، با این حال دارای سواحل زیبایی است که حتما باید، از آنها بازدید کرد. یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری اکوادور، به علت سواحل فراوانش، شهر ساحلی سالیناس، در غرب گواکیل است و دارای آب و هوای سالم گرم می باشد. بعلاوه شهر ساحلی اقیانوس آرام باهیا د کاراکو Bahia de Caracque)) محبوب است. باهیا، شبه جزیره ای زیبا در اقیانوس آرام است که گردشگران زیادی را با سواحل زیبا، هتل های متعدد و منطقه ها مجذوب نمایندهش به خود، جذب می نماید. یکی دیگر از منطقه ها محبوب، به ویژه در میان مسافران جوان که برای شما خوانندگان نیز می تواند مجذوب نماینده باشد، مونتانیتا (Montañita) در منطقه ساحلی جنوب کشور می باشد.

منبع: planetware.com

منبع: الی گشت
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2886

به "10 جاذبه گردشگری برتر اکوادور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه گردشگری برتر اکوادور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید