تور آلمان: 10 دانشگاه برتر آلمان برای رشته مهندسی کدامند؟

به گزارش تنها پیامک، آلمان مقصدی عالی برای آن هایی است که قصد تحصیل در یکی از رشته های مهندسی دارند. برترین دانشگاه های این کشور برای مهندسی را در این مقاله می شناسید.

تور آلمان: 10 دانشگاه برتر آلمان برای رشته مهندسی کدامند؟

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

مهندسی یکی از رشته های تحصیلی مجذوب کننده برای جوانان است و فارغ التحصیلان آن با بازار کار خوبی روبه رو می شوند. مهم ترین رشته های تحصیلی در این زمینه مهندسی برق، مهندسی علوم کامپیوتر، مهندسی صنایع و ساختمان و معماری هستند. آلمان یکی از برترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان مهندسی است. در آلمان دانشجویان از امکانات آموزشی فوق العاده و زندگی دانشجویی عالی بهره خواهند برد. موسسات مهندسی این کشور زیرساخت های بهینه، برنامه های آموزشی برجسته و آزمایشگاه های تحقیقاتی را برای جذب دانش آموزان به کار گرفته اند.

مهندسی را می توان در آلمان در دانشگاه ها یا کالج های فنی دنبال کرد. برای پیدا کردن دانشگاه یا کالج فنی مناسب، باید شغل آینده و بخش های عملی در دوره تحصیلی انتخابی خود را در نظر بگیرید. دانش عملی در این زمینه بسیار مهم است. از دانشجویان انتظار می رود بتوانند از دانش نظری خود بهره ببرند و عملا دانش خود را به کار بگیرند. بنابراین، کارآموزی لازمه تحصیل در رشته های مهندسی است و در بیشتر دوره های تحصیلی لازم است. در فهرست زیر 10 مورد از برترین دانشگاه ها برای رشته مهندسی در آلمان بر اساس رتبه بندی QS گردآوری شده است. اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید، اطمینان داشته باشید حضور در هر یک از این مؤسسات مهندسی تضمینی است برای کسب آموزش و تخصص مورد احتیاج به عنوان یک متخصص.

1. دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ قدیمی ترین دانشگاه آلمان و از مشهورترین دانشگاه های جهان است. این دانشگاه در سال 1386 میلادی تاسیس شده و متشکل از دوازده دانشکده است. دوره های آموزشی خود را برای بیش از 16,512 دانشجو در 100 رشته مختلف ارائه می دهد. مدرسه مهندسی این دانشگاه که رتبه 45 رتبه بندی دانشگاهی QS را دارد به وسیله وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان و بنیاد پژوهشی آلمان برای تأمین امکانات پیشرفته تحصیلی برای مهندسان آینده حمایت اقتصادی می گردد. از فارغ التحصیلان شناخته شده این موسسه می توان به ژان پل و دیمیتری مندلیف اشاره نمود. هر دانشجوی برای هر سال تحصیلی 31,420 دلار برای تحصیل هزینه می نماید.

2. دانشگاه فرای برلین

دانشگاه فرای برلین (Freie University) بزرگ ترین دانشگاه شهر برلین است که در سال 1948 تاسیس شد. بر اساس رتبه بندی جهانی QS در رده 87 قرار گرفته است. در حال حاضر بیش از 23,100 دانشجوی رشته مهندسی، کارشناسی ارشد مهندسی برق و دکترا در این دانشگاه پذیرش می شوند. هزینه تحصیل در دوره های فناوری این دانشگاه 43,540 دلار است.

3. دانشگاه فنی مونیخ

دانشکده فنی مونیخ (Technische Universitat) یکی از برجسته ترین موسسات فناوری در سراسر آلمان و دانشگاهی تحقیقاتی در شهر مونیخ است که توانسته در رده پنجم رتبه بندی QS قرار بگیرد. در حال حاضر، تعداد دانشجویان این دانشگاه 7000 نفر است، و هزینه تحصیل دانشجویان دوره کارشناسی، ارشد و دکتری 45,120 دلار است. دانشگاه فنی مونیخ با دو دانشگاه MIT و مؤسسه فناوری جورجیا همکاری دارد.

4. دانشگاه جاکوبز برمن

دانشگاه جاکوبز یکی از برجسته ترین موسسات تحقیقاتی خصوصی در آلمان است. دانشگاه جاکوبز سیستم های دانشگاهی آمریکا و انگلیس را برای ایجاد محیطی با رویکرد بین رشته ای برای رشته ها و زمینه های مختلف پژوهشی ترکیب می نماید. دانشکده مهندسی دانشگاه جاکوبز در حال حاضر دارای 1,340 دانشجو در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. هزینه تحصیلی سالانه برای تمام رشته ها 34,510 دلار است.

5. دانشکده مهندسی، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشکده مهندسی دانشگاه لودویگ (LMU) در رده شصتم رتبه بندی جهانی QS قرار گرفته است. مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات، مدرک کارشناسی در سیستم های اینترنت، کارشناسی ارشد در امنیت کامپیوتر و دکترا در مهندسی نرم افزار برای 13,212 دانشجو با هزینه 1,300 دلار در این دانشگاه ارائه می گردد.

6. دانشگاه بین المللی شیلر

دانشگاه بین المللی شیلر میزبان دانشجویانی از بیش از 100 کشور در سراسر جهان است. سیستم آموزشی حاکم بر این دانشگاه سیستمی آمریکایی است و کلاس ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند. حدود 200 دانشجوی تازه در سال در دوره های مهندسی دو ساله و چهار ساله پذیرش می شوند. معروف ترین دوره های آموزشی در این دانشگاه عبارت اند از: مدیریت توسعه محصول (MPD)، مهندسی سیستم های جاسازی شده (ESE)، مهندسی اطلاعات (IE) و مهندسی اقتصادی (FE). شهریه سالانه حدود 23,450 دلار است.

7. موسسه فناوری برلین

موسسه فناوری برلین در سال 1879 تأسیس شد. این موسسه یکی از بزرگ ترین موسسات فنی در آلمان است که نزدیک به 30,000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. بعلاوه، این موسسه عضو شبکه مدیریت صنعتی اروپا است. نرخ پذیرش دانشجوی مهندسی تقریبا 500 نفر در سال است. هزینه تحصیل سالانه در این موسسه حدود 31,121 دلار است.

8. دانشگاه اسلینگن

دانشگاه اسلینگن در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک، مهندسی برق، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و سیستم های خودرو، در بسیاری از فهرست های رتبه بندی دانشگاهی در جایگاه بالایی قرار گرفته است. پذیرش هر ساله این دانشگاه حدود 340 دانشجو است. هزینه تحصیل 43,120 دلار در سال است.

9. دانشگاه فرایبورگ ـ دانشکده فنی

دانشگاه فرایبورگ در نزدیکی مرز فرانسه و سوئیس واقع شده است. دانشکده مهندسی دانشگاه دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در مهندسی و علوم رایانه ارائه می دهد. این دانشکده در سال 1995 تاسیس شده است و معروفیت زبادی در سراسر آلمان دارد. نرخ پذیرش دانشجو تقریبا 541 نفر در هر سال تحصیلی است. شهریه تحصیلی 31,210 دلار در سال است.

10. دانشکده مهندسی و مدیریت هکتور، کارلسروهه

شرکت نرم افزاری SAP مدرسه مهندسی و مدیریت هکتور را در سپتامبر 2004 تاسیس کرد. این مدرسه در اغلب فهرست های رده بندی دانشگاهی در جایگاه پانزدهم قرار گرفته است. دوره های تحصیلی این دانشکده عبارت اند از MSC در امنیت کامپیوتر، LLM در فناوری، دیپلم در مهندسی برق، و غیره. نرخ پذیرش تقریبا 150 دانشجو در هر سال است. در این موسسه هزینه تحصیل در تمام دوره های تحصیلی سالانه 31,120 دلار است.

منبع: کجارو / careeraddict.com
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2779

به "تور آلمان: 10 دانشگاه برتر آلمان برای رشته مهندسی کدامند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور آلمان: 10 دانشگاه برتر آلمان برای رشته مهندسی کدامند؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان: 10 دانشگاه برتر آلمان برای رشته مهندسی کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید