اتمام بازسازی گذر تاریخی چهارسوق در ساوه

به گزارش تنها پیامک، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساوه از انتها عملیات بازسازی و کف سازی گذر تاریخی چهارسوق اطلاع داد.

اتمام بازسازی گذر تاریخی چهارسوق در ساوه

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، رضا ایاز روز 18 آبان ماه 99 مطرح نمود: بازسازی و بازسازی این گذر تاریخی به همت شهرداری، شورای شهر ساوه و اداره کل استان با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد و 500 میلیون ریال به انتها رسید.

او اضافه کرد: این بازسازی شامل خاک ریزی و کف سازی با آجرکشی همراه با بندکشی، جداره سازی و بازسازی دیوار، شاسی کشی و ستون گذاری، ساخت و نصب در ها به تعداد 30 باب همراه با نصب شیشه و طلق های رنگی، لوله گذاری آب، برق و فاضلاب، اجرای پشتکار طاق زنی و بازسازی دال برها، نصب آب نما و باغچه های گل و نصب نیمکت پارکی به همراه گلدان های سفالی متناسب با فضای گذر، کابل کشی و نصب سرچراغی، دیوارکوب به همراه نورپردازی متناسب با محل، بازسازی و بازسازی ورودی آب انبار مسجد همراه با کف سازی و نورپردازی، نصب مانع سنگی در ورودی های گذر، خریداری، تجهیز و نصب تابلو برق برای تمامی مغازه ها، ایزوگام پشت بام بعضی از مغازه های بازسازی شده، بازسازی داخلی تعدادی از مغازه ها است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساوه اظهار کرد: آغاز بازسازی و بازسازی پروژه بهمن ماه سال 97 بوده است که در این محدوده 14 مغازه بازسازی و برای واگذاری به هنرمندان صنایع دستی آماده سازی شده است.این غرفه ها تا دهه فجر سال جاری به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.

او گفت: قدمت گذر چهارسوق (گذر عباسیه) مربوط به دوران صفویه است که در آن موقع، گذر مذکور به صورت مسقف همانند بازارچه آهنگران بوده اما در دوره قاجار به دلایل نامعلوم سقف آن تخریب و در دوران پهلوی به صورت کنونی تغییر شکل پیدا می نماید. به رغم قدمت تاریخی این بازار، استقرار پرنده فروشی در آن طی سال های گذشته، شرایط نامناسبی ایجاد نموده بود که این شرایط نارضایتی شهروندان را به همراه داشت.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1268

به "اتمام بازسازی گذر تاریخی چهارسوق در ساوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام بازسازی گذر تاریخی چهارسوق در ساوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید