استدلال شیعه برای وحدت اسلامی چیست؟

به گزارش تنها پیامک، حسن رحیم پور در صفحه شخصی خود به 2 پرسش دیگر در ساحت شخصیت و تعالیم آخرین پیغام آور خداوند و وحدت مذاهب اسلامی پرداخته است.

استدلال شیعه برای وحدت اسلامی چیست؟

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران متن پرسش های رحیم پور ازغدی در ادامه می آید:

1. آخرین پیغامبر خدا بودن دقیقا به چه معناست؟

2 . استدلال شیعی برای وحدت مذاهب اسلامی بر چه پایه است ؟

1. بشر را از خدایی که مخلوق ما بود به خدایی که خالق ماست، عبور داد حق الناس و حق الله را تفکیک ناپذیر کرد، از حق اشیا سخن گفت، گیاهان را پسرعمو و دخترخاله انسان نامید: اکرموا عمتکم النخله.

فحش به حیوانات را تجاوز به حقوق حیوان خواند و دوستی باخدا را در کنار دشمنی با انسان محال دانست.

2. به مسلمانان اخطار کرد اگر حتی به غیرمسلمانی ستمی نموده باشند خود در قیامت علیه آنان دادستانی و اقامه دعوی خواهد نمود. عدالت و معنویت را دوقلوهای ابدی خواند و عقل را همکارخود و رسول حق نامید.

3. جنگ های مذهبی و تکفیر هر که را دعوی مسلمانی کند، حرام کرد. جنگ با ستم و کوشش برای نجات گناهکاران را واجب کرد. حیات و حریم و حقوق انسان را خط قرمز خدا خواند.

4. وحدت مذاهب اسلامی ، آرمان ماست، نه از سر شک و نسبی گرایی، نه از باب عوام فریبی، و نه انکار آنچه بر اهل بیت(ع) او رفت، بلکه از سر آگاهی بر اصلی ترین اولویت که امت سازی، دفاع از حقوق مسلمانان از هر مذهب و در برابر هر تهدید است.آنکه جامعه انسانی را به برابری و برادری فراخوان داد چگونه شکاف میان مسلمانان را روا بداند ؟

5. آخرین پیغام آور خداوند بودن، به چه معناست؟ لطیف ترین روح انسانی، بیشترین ظرفیت معنوی، بالاترین ارتفاع عقلی، برترین گیرنده پیغام، متحمل ترین قلب، سوزان ترین احساس، فدایی ترین انسان که هر آنچه خداوند خواست با بشر بگوید، از راستا او گفت. چیزی نمانده که خدا باید با بشر در میان میگذارد و پس از محمد ص ناگفته مانده باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1301

به "استدلال شیعه برای وحدت اسلامی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استدلال شیعه برای وحدت اسلامی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید