اعلام جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران

به گزارش تنها پیامک، طبق مصوبه شورای ترافیک شهر تهران و بنابر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و پیروز حناچی شهردار تهران، از آنجا که زمان کار اداره ها از 7 الی 14 است طرح ترافیک و طرح محدوده آلودگی هوا از ساعت 8 الی 16 اجرا می گردد، همچنین بعد از ساعت 14 خروج از محدوده های ترافیکی بلامانع است.

اعلام جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران

پنجشنبه ها هم طرح آلودگی هوا از ساعت 8 صبح الی 13 اجرا می گردد و در صورت تردد از سهمیه تردد رایگان فصلی کسر خواهد شد.

ساکنان محدوده های ترافیکی نیز طبق روال در صورت تأیید اطلاعات ملک خود می توانند تا قبل از ساعت 9 صبح یک بار خروج و بعد از ساعت 16 بعدازظهر یک بار ورود رایگان به محدوده محل سکونت خود داشته باشند.

سال جاری برای ورود به محدوده ها باید پس از شارژ حساب شهروندی به میزان کافی، اقدام به رزرو طرح مورد نظر گردد. در خصوص محدوده طرح آلودگی هوا پس از اتمام سهمیه مجاز فصلی نیز باید در حساب کاربری، رزرو انجام گردد.

هر خودرو با پلاک تهران به شرط ثبت نام در سایت تهران من و افزودن خودرو در حساب کاربری تهران من، 20 روز در هر فصل مجاز به تردد رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) است. این مزیت نیز برای خودرو های پلاک شهرستان تا 15 روز برای هر فصل برقرار است. اما برای روز های بیشتر از سهمیه مجاز هر فصل، تعرفه به صورت نیم بها (نصف هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک) محاسبه می گردد.

ضمناًً تعداد روز های مجاز تردد های رایگان فصلی قابل انتقال به فصل بعد نیست. ضمناًً پلاک های تهران شامل پلاک هایی می گردد که دو رقم سمت راست آن شامل 11-22-33-44-55-66-77-88-99-10-20-30 باشد.

باید ها و نباید های طرح ترافیک

تمامی خودرو ها برای تردد در سراسر شهر تهران (از جمله محدوده های ترافیکی) باید دارای معاینه فنی باشند. در غیر این صورت دوربین های مشخص در طول شبانه روز و حتی ایام تعطیل اقدام به ثبت پلاک جهت اعمال قانون به وسیله راهور ناجا خواهند کرد.

اخذ معاینه فنی برتر الزامی نیست، اما با دریافت آن، خودروی مزبور از تخفیف 30 درصدی در پرداخت عوارض ورود به طرح های ترافیکی برخوردار خواهد شد.

سهمیه 20 روز تردد رایگان فقط جهت تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا است و برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید حساب شهروندی شارژ و قبل از روز تردد اقدام به رزروِ ورود به محدوده طرح ترافیک اصلی انجام گردد.

در صورتی که رزرو محدوده آلودگی هوا اجرا شده، اما فرد متقاضی قصد ورود به محدوده طرح ترافیک را دارد باید رزرو قبلی (کنترل آلودگی هوا) را لغو کند و سپس رزرو طرح ترافیک انتخاب گردد.

از روز پنجشنبه هر هفته می توان برای هفته بعد اقدام به رزرو کرد و این امکان هم تا سرانجام همان روز در صورتی که ظرفیت فروش تکمیل نشده باشد امکان پذیر است.

چنانچه رزروی انجام گرفته باشد و ترددی صورت نگیرد، مبلغ 56 هزار ریال از مبلغ رزروی کسر و مابقی پس از انجام محاسبات به حساب شهروندی عودت داده می گردد.

در صورت تردد در محدوده و نبود رزرو، مبلغ تعرفه به عنوان بدهی لحاظ خواهد شد و تا سی روز از تاریخ تردد فرصت جهت پرداخت وجود دارد. در صورت عدم پرداخت، خودرو مشمول جریمه دیرکرد و جریمه هدایت و رانندگی خواهد شد. مبلغ و زمان اعمال قانون در قالب جریمه مربوط به پلیس راهور ناجا است.

ضمناًً خودرو های آژانسی در صورت ثبت نام در تهران من و سپس قرار دریافت در لیست خودرو های تحت پوشش شرکت های مجاز در سایت taxi-agency.tehran.ir و همچنین تهیه سفر برگ از تخفیف 70 درصدی بهره مند خواهند شد.

مرز های محدوده کنترل آلودگی هوا همان ابعاد و مرز های محدوده زوج یا فرد سابق است. مرز های این محدوده از شمال به بزرگراه همت (از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید چمران)، از سمت جنوب به بزرگراه بعثت (از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید نواب)، از سمت شرق به بزرگراه امام علی (ع) از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) و از سمت غرب به بزرگراه شهید چمران (از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) محدود می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1053

به "اعلام جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید