افتتاح مترو برج میلاد در هفته آینده

به گزارش تنها پیامک، مدیر عامل مترو تهران با بیان اینکه قول دادیم تا پایان سال 12 ایستگاه مترو را به بهره برداری برسانیم گفت: هفته آینده ایستگاه مترو برج میلاد به بهره برداری می رسد.

افتتاح مترو برج میلاد در هفته آینده

به گزارش خبرنگاران، علی امام عصر امروز در مراسم آغاز احداث عملیات انتهاه مترو آزادگان و توسعه جنوبی خط 3 مترو که با حضور شهردار تهران برگزار شد، با بیان اینکه خط 3 در چند مرحله به بهره برداری رسیده و امسال در نظر داریم تنها ایستگاه باقیمانده از این خط یعنی اقدسیه را نیز افتتاح کنیم، گفت: بر اساس طرح اولیه پرونده خط 3 بسته می شود اما نبود انتهاه یکی از نقص های بزرگ این خط بود که سرویس دهی مطلوب و بهره برداری مناسب از شبکه مترو را دچار اختلال می کرد که امروز کلنگ ساخت این انتهاه به زمین زده می شود.

وی با بیان اینکه توسعه جنوبی خط 3 در طرح جامع ریلی پیش بینی شده و سال گذشته نیز با پیگیری های شهردار، رئیس شورای شهر و تصویب کمیسیون ماده 5 ، ساخت پردیس سلامت علوم پزشکی تهران در منطقه 18 به تصویب رسید که امروز با آغاز توسعه جنوبی خط 3 سرویس دهی به این بیمارستان و همچنین اتصال مترو به اسلامشهر صورت خواهد گرفت، گفت: امیدواریم حداکثر ظرف مدت 36 ماه هم انتهاه و هم توسعه جنوبی خط 3 به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه اواخر سال گذشته مناقصه انتخاب پیمانکار این خط برگزار شد که برای اولین بار به صورت 70 به 30 درصد معامله انجام شد گفت: بر این اساس پیمانکار 30 درصد هزینه را نقدا دریافت کرده و 70 درصد نیز از طریق مجتمع ایستگاهی کار خود را پیش خواهد برد.

مدیرعامل مترو تهران در انتها همچنین اظهار کرد: با خبر شدیم که مسائل اوراق مشارکت نیز در حال برطرف شدن است و امیدواریم با همت و پیگیری مسئولان شهرداری علاوه بر این اوراق مشارکت از بودجه مترو نیز در راستای توسعه خطوط و افتتاح ایستگاه ها استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1333

به "افتتاح مترو برج میلاد در هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مترو برج میلاد در هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید