افزایش طول عمر با داروی فشار خون؟!

به گزارش تنها پیامک، دانشمندان دانشگاه اوزاکا سیتی دریافتند که داروی متولازون که داروی ضد فشار خون است و تقریباً 50 سال از عمر ساخت آن می گذرد، می تواند فرایند ترمیم سلولی را که طول عمر را افزایش می دهد، در کرم های لوله ای سبب گردد.

افزایش طول عمر با داروی فشار خون؟!

فعال سازی فرایند ترمیم میتوکندری می تواند اثرات افزایش طول عمر ایجاد کند. تحقیقات پیش بالینی نشان می دهد دارویی که برای درمان فشار خون بالا استفاده می گردد با یاری به فعال سازی فرایند ترمیم میتوکندری می تواند اثرات افزایش طول عمر ایجاد کند.

دانشمندان دانشگاه اوزاکا سیتی دریافتند که داروی متولازون که داروی ضد فشار خون است و تقریباً 50 سال از عمر ساخت آن می گذرد، می تواند فرایند ترمیم سلولی را که طول عمر را افزایش می دهد، در کرم های لوله ای سبب گردد.

میتوکندری ها ساختار های ریزی هستند که مانند نیروگاه های سلولی عمل می نمایند. با افزایش سن، میتوکندری ها به طور فزاینده ای ناکارآمد می شوند و بعضی از دانشمندان در جستجوی دارو های افزایش دهنده طول عمر به دنبال روش هایی برای ترمیم این ساختار های اساسی هستند.

دارویی به نام متولازون (metolazone) به سرعت و به شکل قابل توجهی بر روی ژن hsp-6 تاثیرگذار بود. متولازون یک داروی رایج است که برای درمان فشار خون بالا استفاده می گردد و نزدیک به 50 سال است که از استفاده بالینی آن می گذرد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1429

به "افزایش طول عمر با داروی فشار خون؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش طول عمر با داروی فشار خون؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید