شهرهایی که تا سال 2100 زیر آب می فرایند

به گزارش تنها پیامک، تحقیقات نشان می دهند که با گرم شدن کره زمین بعضی از شهرها تا سال 2100 به زیر آب می فرایند.

شهرهایی که تا سال 2100 زیر آب می فرایند

خبرنگاران گاردین با آنالیز تحقیقات مختلف از زیر آب رفتن شهرهای مختلفی تا خاتمه سال 2100 هشدار داده اند.

تحلیل اطلاعات مربوط به تغییراقلیم نشان می دهد که اگر آخرین هشدار سازمان ملل مربوط به افزایش 3 درجه ای دمای کره زمین به واقعیت تبدیل گردد، ده ها میلیون نفر در خطر به زیر آب رفتن شهرشان روبرو می شوند.

در این سطح از تغییر اقلیم که سازمان ملل هشدار داد سواحل مشهور، منطقه ها تجاری، زمین های کشاورزی و ... تهدید می شوند، مگر اینکه ملل جلوی انتشار کربن را بگیرند.

مطالعه تحقیقات گروه مرکزی اقلیم به وسیله خبرنگاران گاردین نشان می دهد که افزایش 3 درجه ای دمای زمین منجر به این می گردد ارتفاع آب ها در بعضی منطقه ها تا 2 متر افزایش پیدا کند. شهرهایی مثل شانگهای، الکساندریا، ریو و اوساکا (اوزاکا) از این اتفاق بیشترین آسیب را می بینند. از سویی مانند یک سوم جنوبی آمریکا سیل میامی را هم در بر می گیرد.

بعلاوه در کنار اقدامات کمی برای کاهش انتشار کربن در 6 منطقه ساحلی که پیش بینی می گردد بیشترین تاثیر را از تغییر اقلیم ببینند، اقدامات محدودی در راستای سازگاری با افزایش ارتفاع دریاها صورت گرفته حتی در بعضی منطقه ها هم هیچ اقدامی در این منطقه ها انجام نشده است.

بر اساس اطلاعات برنامه محیط زیست سازمان ملل، تکانه سرعت برای مقابله با تغییراقلیم اکنون بسیار کم است. در همین رابطه چند روز پیش گزارشی منتشر شد که نشان می داد کشورها یک سوم تعهدات خود در زمینه انرژی های تجدیدپذیر اجرا نموده اند. بخش های غیر دولتی مثل شهرها، شرکت ها می توانند بخشی از این مشکل را حل نمایند و این باعث می گردد تا دمای کره زمین تا خاتمه قرن بیش از 3 درجه افزایش پیدا کند.

اریک سولهایم رئیس بخش محیط زیست سازمان ملل در این رابطه گفت:

ما هنوز در شرایطی نیستیم که اقدامات کافی برای نجات جان صدها میلیون نفر از یک آینده پردردسر انجام گردد.

در واقع یک افزایش 3 درجه ای منجر به ایجاد خشکسالی های طولانی تر، طوفان های شدیدتر و افزایش ارتفاع دریاها در بسیاری از منطقه ها ساحلی می گردد. بر اساس سرعت آب شدن یخ های قطبی، این اتفاق می تواند از ده ها سال تا بیش از یک قرن طول بکشد. البته کالین سامرهایز، محقق دانشگاه کمبریج، می گوید که با افزایش 3 درجه ای یخ های قطبی با سرعتی بیش از اندازه قابل انتظار آب می شوند و شاید تا خاتمه قرن میلادی ارتفاع آب ها بیش از 2 متر افزایش پیدا نمایند.

حداقل 275 میلیون نفر ساکن منطقه ها ساحلی آسیب پذیر هستند، منطقه های که اکثرا شامل شهرهای آسیایی بزرگ مثل شانگهای، بانکوک و توکیو.

بر اساس پیش بینی ها اوزاکا دومین شهر بزرگ ژاپن با ادامه فرایند تغییراقلیم منطقه ها تفریحی و تجاری خود را از دست می دهد مگر این که جلوی انتشار گازهای گلخانه ای گرفته گردد یا به شکلی جلوی سیل ها گرفته گردد.

یکی از مسئولان شهرداری اوساکا در این رابطه گفت:

قبلا ما فقط با علل تغییراقلیم مبارزه می کردیم ولی الان که می دانیم تغییر اقلیم غیرقابل بازگشت است دنبال راه هایی هستیم که جلوی پیامد های آن را بگیریم.

میامی که حتی با افزایش دو درجه ای هم به شکل کامل زیرآب می رود شرایط اضطراری در تالار شهر کاملا معین است، در ماه نوامبر قرار است در این شهر رای گیری برای تایید قراردادی به نام میامی برای همواره امضا گردد، بر اساس این قرارداد 192 میلیون هزینه تطبیق این شهر با شرایط افزایش ارتفاع آب دریاها می گردد.

در بقیه منطقه ها پول کمتری برای سازگاری با تغییر اقلیم وجود دارد. در ریودوژانیرو افزایش 3 درجه ای بسیار از سواحل، بسیاری از از منطقه ها ورزشگاهی المپیک پارسال و یک فرودگاه زیر آب می فرایند. ولی در این شهر پول کمی هزینه سازگاری با این اتفاقات می گردد.

در سواحل الکساندریا مصر انتظار می رود که یک افزایش ارتفاع نیم متری منجر به جابه جایی 8 میلیون نفر گردد، ولی در این کشور هم مسئولان داخلی این مسئله را بسیار دور می یینند. احمد حسن عضو گروهی برای نجات الکساندریا در این رابطه گفت:

تا جایی که می دانم این مسئله ای است که در اولویت های دولت نیست.

در بریتانیا هم منطقه لینکونشایر از آسیب پذیرترین منطقه ها است. آلیسون باپتیسته رئیس بخش برنامه و بودجه سازمان محیط زیست در این باره گفت:

ما مطلع هستیم که تغییراقلیم با سرعتی بیشتر از اندازهی که فکر می کردیم رخ می دهد پس اکنون سعی می کنیم برای مراقبت از مردم خود را سازگار کنیم. ما نمی توانیم جلوی تغییراقلیم را بگیریم اما می توانیم اندازه خط را کاهش دهیم.

منبع: کجارو / خبرآنلاین
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2014

به "شهرهایی که تا سال 2100 زیر آب می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهایی که تا سال 2100 زیر آب می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید