افزایش مرگ و میر بی خانمان ها در انگلیس

به گزارش تنها پیامک، ایندیپندنت در گزارشی به موضوع افزایش مرگ و میر افراد بی خانمان در انگلیس و ولز پرداخته و اینکه چه عواملی این آمار را رقم زده اند را مورد آنالیز قرار داده است.

افزایش مرگ و میر بی خانمان ها در انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه رسانه های تنها پیامک، موضوع بی خانمانی به یک معضل جدی در انگلیس تبدیل شده و باعث شده تا در هر روز بر اساس آمار ها 2 فرد بی خانمان قربانی شوند.

شمار مرگ و میر افراد بی خانمان در سال گذشته در انگلیس و ولز 22 درصد افزایش یافته و به بالاترین میزان سطح خود رسید.

رکورد مرگ و میر بی خانمان ها

به گزارش ایندیپندنت، آمار ها نشان می دهند که 726 فرد بی خانمان در سال 2018 در انگلیس و ولز جان خود را در خیابان های این کشور از دست دادند. بر اساس آمار ها در سال گذشته تقریباً هر روز 2 فرد بی خانمان فوت کردند.

به گفته دفتر آمار ملی انگلیس (ONS) مرگ ومیر افراد بی خانمان در خیابان های این کشور بیشترین میزان را از 6 سال گذشته که برای اولین بار این دفتر آمار ها را به ثبت رسانده، نشان می دهد.

سوء مصرف مواد مخدر عامل اصلی مرگ بی خانمان ها

بن هامبسون، مدیر دفتر آمار ملی، می گوید، عامل اصلی افزایش میزان مرگ و میر افراد بی خانمان ناشی ازسوء مصرف مواد مخدر از سال 2017 اتفاق افتاده که 55 درصد افزایش یافته است. افراد بی خانمان 16 درصد از جمعیت کل این کشور را تشکیل می دهد.

وزیر مسکن دولت در سایه آمار منتشر شده را شرم آور خواند و گفته است که افزایش شمار مرگ و میر افراد بی خانمان در خیابان های انگلیس نتیجه تاثیر مستقیم کاهش بودجه و سیاست های مسکن است.

لایحه بی خانمانی

حزب لیبرال دموکرات خواهان لغو لایحه بی خانمانی شدند چرا که بر اساس این لایحه کارتن خوابی و گدایی شهروندان در خیابان ها تخلف محسوب می گردد.

لیلا موران، نماینده مجلس انگلیس می گوید، مردم در خیابان ها جان خود را از دست می دهند، مردم در حال مرگ هستند و ما باید برای پایان بخشیدن به بحران بی خانمانی رویکرد دلسوزانه تری اتخاذ کنیم.

اکثر افراد بی خانمان که جان خود را در خیابان ها از دست دادند مرد بوده و میانگین سنی برای مردان 45 و برای زنان 43 سال بوده است. میانگین سنی افراد بی خانمان در انگلیس و ولز برای مردان و زنان بی خانمان جان باخته 76 و 81 سال گزارش شد.

مدیر اجرایی گرم خانه های افراد بی خانمان می گوید، هم اکنون لحظه ای است که باید مکث کنیم و درباره آن چیزی که به عنوان یک جامعه برای ما حائز اهمیت است تامل کنیم. افزایش مرگ و میر این شمار از افراد بی خانمان نتیجه سیستم مسکن و مالی است در مقابل برآورده کردن احتیاج های بسیاری از شهروندان ناکام مانده است. ما به شدت احتیاج داریم تا دوره جدیدی را تنظیم کنیم و برای انجام آن احتیاج به اقدام فوری داریم.

او در ادامه می گوید، شما نمی توانید معضل بی خانمانی را بدون ارائه مسکن ارزان قیمت رفع کنید بنابراین ما از همه احزاب می خواهیم که نسبت به ساختن خانه های دولتی مورد احتیاج مبادرت نمایند تا بستر را برای یک سیستم انسانی تر فراهم کنیم.

بر اساس آمار ها منتشر شده 300 مورد مرگ و میر ( 40 درصد) بر اثر سوء مصرف موارد مخدر که عمدتاً با مصرف هروئین یا مورفین، الکل، متادون، کوکائین و قرص های آرامش بخش بوده اتفاق افتاده است.

بیشترین تعداد مرگ و میر بی خانمان ها

شهر لندن و شمال غرب انگلیس بیشترین تعداد مرگ و میر بی خانمان ها را به خود اختصاص دادند که یک سوم از کل آمار منتشر شده بوده است. در جنوب غربی انگلیس همانند بیرمنگام، نیوکاسل، منچستر، بریستول و لیورپول نیز آمار های بالایی مشاهده شده است.

افزایش 39 درصدی افراد بی خانمان مسن

علاوه بر آن، داده های رسمی نشان از افزایش 39 درصدی افراد بی خانمان بالای سن 60 سال می دهد که طی 5 سال اخیر به دلیل احتیاج به مسکن به شورا های محلی مراجعه کردند.

در سال 2012، 2013 این آمار از 1800 نفر بی خانمان مسن به 2200 نفر در سال 2017، 2018 افزایش یافت. شمار افراد سالخورده بی خانمان در انگلیس طی سال های اخیر به دلیل کاهش مزایای مسکن افزایش یافته است.

به گفته تحلیلگران نبود مسکن ارزان قیمت و کاهش بودجه مسکن از دلایل اصلی آواره شدن شمار بسیاری از شهروندان انگلیس در خیابان ها به شمار می آید.

منبع:میزان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 315

به "افزایش مرگ و میر بی خانمان ها در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مرگ و میر بی خانمان ها در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید