باقری: 1+4 با پیش نویس ایران موافقت کرد

به گزارش تنها پیامک، معاون وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه با یک شبکه عربی به تشریح آخرین تحولات مذاکرات وین پرداخت.

باقری: 1+4 با پیش نویس ایران موافقت کرد

به گزارش ایسنا، علی باقری، معاون وزیر خارجه ایران در مصاحبه با المیادین گفت: در دور هفتم مذاکرات رویکرد خود نسبت به پیش نویس های شش دور گذشته را مطرح کردیم.

وی گفت: مساله مهم این است که طرف دیگر مذاکرات با رویکرد ما به عنوان پایه و اساس دور نو مذاکرات موافقت نمی کرد.

باقری تاکید نمود: مجموعه1+4 بعد از یک هفته مذاکرات فشرده با رویکرد ایران که در پیش نویس مطرح کردیم، موافقت کرد. اکنون دو پیش نویس نو داریم؛ یکی درخصوص برداشت تحریم ها و دومی درخصوص اقدامات هسته ای. این دو پیش نویس اساس مذاکرات در دور نو خواهند بود.

شبکه الجزیره نیز به نقل از علی باقری نوشت که تهران و واشنگتن پیش از هر زمان دیگری برای رسیدن به توافق به منظور برداشت تحریم ها نزدیک شده اند.

نور نیوز خبر الجزیره را تکذیب کرد و نوشت که علی باقری نامی از واشنگتن نبرده است.

خبرنگار الجزیره نیز در توییتی خطای این رسانه را تصحیح کرد و نوشت: اطلاعاتی که درباره نزدیک بودن توافق میان تهران واشنگتن به باقری نسبت داده شده، نادرست است.

باقری در مصاحبه با این شبکه قطری گفت: تمام شرکت کنندگان در مذاکرات وین دو پیش نویسی که ایران در ابتدای این دور مذاکرات تقدیم کرد را پذیرفتند. علت تاخیر در رسیدن به توافق مواضع طرف های اروپایی در مورد مسائل مربوط به هسته ای است.

وی گفت: ایران درخواست توقف مذاکرات در این مرحله را نداد بلکه از همان ابتدا توافق نموده بودیم که بعد از رسیدن به پیش نویس توافق به استراحت عادی برویم.

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2720

به "باقری: 1+4 با پیش نویس ایران موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری: 1+4 با پیش نویس ایران موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید