بانوان شمشیربازی بلاتکلیف نیستند، نمی توانیم سلامت ورزشکاران و اعضای کادر فنی را به خطر بیندازیم

به گزارش تنها پیامک، رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: در موضوع نایب رئیسی فدراسیون شمشیربازی، از ابتدای سال 99 خانم فولادی که عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی و خزانه دار این فدراسیون است و با حفظ سمت سرپرستی امور بانوان را هم برعهده گرفته است.

بانوان شمشیربازی بلاتکلیف نیستند، نمی توانیم سلامت ورزشکاران و اعضای کادر فنی را به خطر بیندازیم

فضل الله باقرزاده در مصاحبه با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، درباره شرایط شمشیربازی در ایام شیوع ویروس کرونا و نداشتن نایب رئیس بانوان در این فدراسیون مطرح کرد: در حال حاضر هفت ماه است که نه تنها ورزش کشور ما بلکه ورزش جهان با تعطیلی روبرو است و هیچ گونه اردو و مسابقه در دستور کار نیست. در شرایطی که ستاد مقابله با کرونا به شمشیربازی مجوز برگزاری اردو نداده است، ما نمی توانیم سلامت ورزشکاران و اعضای کادر فنی را به خطر بیندازیم.

وی ادامه داد: در خصوص بحث نایب رئیسی فدراسیون شمشیربازی از ابتدای سال 99 خانم فولادی که عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی و خزانه دار این فدراسیون هم هست، با حفظ سمت سرپرستی امور بانوان را برعهده گرفته است. ما منتظر بودیم که اساسنامه فدراسیون های ورزشی به تصویب شورای نگهبان برسد و ابلاغ گردد تا پس از آن در خصوص نایب رئیسی بانوان تصمیم بگیریم؛ اما این اتفاق هنوز نیفتاده است. تمام احکام در فدراسیون های ورزشی از سوی وزیر ورزش و جوانان ابلاغ می گردد اما حکم نایب رئیس بانوان توسط رئیس فدراسیون ابلاغ می گردد، ما منتظر بودیم تا با اساسنامه جدید این پست قدرت بیشتری پیدا کند.

رئیس فدراسیون شمشیربازی تأکید کرد: در حال حاضر خانم فولادی، امور بانوان شمشیربازی را پیگیری می نماید و تصمیم ما این است که تا اواخر مرداد یا اوایل شهریور در خصوص این پست تصمیم گیری کنیم؛ اما موضوعی که نباید از آن غافل شد این است که فعلاً با توجه به شرایط کرونا، ورزش به حالت تعطیل درآمده و شمشیربازان در خانه باید تمرینات خود را پیگیری نمایند. فعالیت بانوان شمشیربازی با نظارت فولادی و مدیر تیم های ملی در ایام کرونا پیگیری می گردد و جای هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

باقرزاده تأکید کرد: پیمان فخری با اینکه مبتلا به بیماری کرونا شد؛ اما پیگیر تمرینات ورزشکاران خود هست و به صورت مرتب با آنها در ارتباط است. در دیگر رشته های شمشیربازی و همچنین در بخش بانوان این پیگیری از سوی سرمربیان و مسئولان انجام می گردد؛ ولی فعالیت کدام رشته ورزشی به غیر از فوتبال شروع شده است که حالا ما بخواهیم سلامت ورزشکاران را به خطر بیندازیم و اردوها را برگزار کنیم؟ ضمن اینکه ورزشکاران ما گزارش عملکرد خود را در رشته های اپه، سابر و فلوره برای ما ارسال نموده اند و به صورت پیوسته آنها را زیر نظر داریم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی تأکید کرد: شمشیربازی بانوان از زمان حضور من در فدراسیون احیا شد و به طور جدی فعالیت بانوان شمشیربازی را پیگیری می کنم. زمانی که به فدراسیون آمدم، لیگ شمشیربازی بانوان را راه اندازی کردم و خیلی از ورزشکاران را در رده های پایه و نوجوان به مسابقات مختلف اعزام کردم؛ اما متأسفانه با مسائل مالی روبه رو هستیم و این دیگر تقصیر من نیست. شمشیربازی 6 تیم در رده بزرگسالان هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان دارد و باید به همه آن ها رسیدگی کنیم. در بخش بانوان شمشیربازان پیشرفت قابل قبولی داشتند، فائزه رفیعی یکی از بانوان شمشیربازی ایران بود که توانست در امیدهای آسیا به مدال برسد.

باقرزاده مطرح کرد: شمشیربازی بانوان همواره مورد توجه من بوده و خواهد بود و خوشبختانه در این چند سال هم استقبال خوبی از آن شده است. در خصوص نایب رئیسی بانوان هم ما به دنبال یک نیروی قَدر و قدرتمند هستیم که به صورت دائم در تهران حضور داشته باشد و بتواند کم و کاستی های شمشیربازی بانوان را برطرف و رجوع کند. خوشبختانه فعلاً این مسئولیت به خانم فولادی سپرده شده و پیگیر شرایط بانوان است و به زودی از سوی فدراسیون نایب رئیس بانوان را اعلام خواهیم کرد.

4057/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1242

به "بانوان شمشیربازی بلاتکلیف نیستند، نمی توانیم سلامت ورزشکاران و اعضای کادر فنی را به خطر بیندازیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوان شمشیربازی بلاتکلیف نیستند، نمی توانیم سلامت ورزشکاران و اعضای کادر فنی را به خطر بیندازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید