تکالیف فضایی برنامه ششم تا خاتمه سال انجام می گردد

به گزارش تنها پیامک، مرتضی براری در جلسه مشترک پژوهشگاه فضایی و سازمان فضایی ایران برای پیشبرد برنامه های فضایی کشور، با ابراز خرسندی از اجرای پروژه ها، بنا بر زمان بندی اعلام شده، گفت: برنامه ششم توسعه مالی رو به خاتمه است و ما باید از فرصت باقیمانه برای انجام برنامه های پیش بینی شده در این برنامه در حوزه علم و فناوری فضایی استفاده نموده و آنها را به خاتمه برسانیم.

تکالیف فضایی برنامه ششم تا خاتمه سال انجام می گردد

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: در برنامه ششم توسعه، ماموریت هایی چون تثبیت نقاط مداری و تامین ماهواره سنجشی و ماهواره مخابراتی برای قرار دریافت در این نقاط مداری در دستور کار ما بوده که کوشش می کنیم تا سرانجام سال به انجام رسد.

وی گفت: یکی از تکالیف مهم ما، نهادسازی، فعال سازی و توانمندسازی صنایع و شرکت های دانش بنیان در عرصه فضایی کشور است، به طوری که حتی صنعت نظارت و صنعت بیمه نیز در این حوزه شکل بگیرد.

براری با اشاره به نامگذاری امسال به جهش فراوری، اضافه کرد: در حوزه علم و فناوری فضایی کشور نیز، این موضوع مدنظر بوده و بدین منظور موضوعاتی در دست برنامه ریزی و اجرا است، از جمله اینکه با استفاده از فناوری فضایی و سنجش از دور، فراوریات کشاورزی و در نتیجه اقتصاد آن ارتقاء یابد.

رئیس سازمان فضایی ایران به اهمیت فعالیت های بین المللی در توسعه فناوری فضایی تاکید و گفت: اکنون، با توجه به دستاوردهای فضایی در کشور، بعضی کشورهای منطقه اعلام آمادگی نموده اند که برای توسعه برنامه های فضایی خود از توانمندی های ایران استفاده نمایند.

در این جلسه حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران نیز خواهان این شد که دو مجموعه پژوهشگاه و سازمان فضایی ایران متحد با یکدیگر، هم پیمان و هم قسم شوند تا با همدلی و انسجام و همت و کوشش بیشتر، برنامه های تدوینی در عرصه توسعه فناوری های فضایی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به خوبی و بنا بر زمان بندی های انجام شده به پیش ببرند.

وی گفت: خوشبختانه، با کوشش های انجام شده، حوزه فضایی در وزارت ارتباطات به صندلی خوبی رسیده و موقعیت آن تثبیت شده است. حفظ و نگهداری این موقعیت سخت تر است و باید بکوشیم ضمن حفظ این صندلی، آن را ارتقاء دهیم.

در این نشست، متولیان پروژه هایی چون ماهواره ناهید 2، بلوک انتقال مداری، پارس 1و پارس 2 و نیز چند پروژه راهبردی، گزارشی از چگونگی پیشرفت این پروژه ها، بنا بر برنامه ریزی قبلی ارائه کردند که حاکی از پیشرفت کار طبق برنامه بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1001

به "تکالیف فضایی برنامه ششم تا خاتمه سال انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکالیف فضایی برنامه ششم تا خاتمه سال انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید