ریسک اتقال ژنتیک سرطان پوست

به گزارش تنها پیامک، محققان در یک آنالیز جدید دریافتند افرادی که بستگان مبتلا به سرطان پوست دارند، ممکن است بیشترین احتمال ابتلا به این بیماری را داشته باشند.

ریسک اتقال ژنتیک سرطان پوست

به گزارش دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید که توسط محققان آمریکایی انجام شده نشان می دهد، افرادی که نزدیکان آنها دچار سرطان پوست شده اند به میزان قابل توجهی در معرض ابتلا به این سرطان هستند.

پژوهشگران دانشگاه ایندیانا در تازه ترین آنالیز خود دریافتند، آنهایی که در خانواده و یا نزدیکانشان فرد مبتلا به سرطان پوست داشته اند، ریسک بروز سرطان پوست از نوع ملانوما را بیش از 74 درصد در خود افزایش می دهند.

ملانوم وخیم ترین نوع سرطان پوست است که می تواند در هر قسمتی از پوست بدن یا در نزدیکی یک خال پوستی ایجاد گردد.

براساس آمار موجود، سرطان پوست شایع ترین نوع سرطان است که به طور جهانی حداقل 40 درصد از موارد انواع سرطان را تشکیل می دهد و نوع ملانوم آن از غیر شایع ترین ها و در عین حال مرگبارترین نوع سرطان پوست است.

پژوهشگران آمریکایی پرونده پزشکی بیش از 200 هزار نفر را مورد آنالیز قرار دادند و دریافتند، علاوه براینکه قرار دریافت در آفتاب ریسک ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد، ژنتیک نیز بی تأثیر نیست و بدن افراد را حساس می نماید.

طبق این مطالعه، افرادی که بستگان مبتلا به سرطان پوست دارند، ممکن است بیشترین احتمال ابتلا به بیماری را داشته باشند.

محققان در این پژوهش به خوبی نشان دادند خطر ابتلا به این بیماری حتی اگر افراد عادت های مراقبت از خود در برابر آفتاب را بهتر از دیگران انجام دهند، باز هم به دلیل ژنتیک در معرض خطر هستند. فارس

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 214

به "ریسک اتقال ژنتیک سرطان پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریسک اتقال ژنتیک سرطان پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید