لطفا ماسک تان را زیر چانه نگذارید

به گزارش تنها پیامک، استفاده از ماسک یکی از مهمترین راه های پیشگیری از ابتلا به کروناست اما گاهی اوقات شاهدیم که افراد در زمان خوردن و آشامیدن یا صحبت کردن و... ماسک را زیر چانه خود قرار می دهند در حالی که این اقدام اشتباه است.

لطفا ماسک تان را زیر چانه نگذارید

به گزارش ایسنا، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا (سی دی سی) با انتشار یک ویدئو به افراد تذکر داده ماسک را زیر چانه یا روی پیشانی خود قرار ندهند، چون این کار علاوه براین که مانع توسعه ویروس نمی گردد بلکه برای پوشنده ماسک هم خطرناک است.

گاهی افراد هنگام خوردن یا آشامیدن یا به ویژه وقتی در هوای گرم یا هنگام ورزش احتیاج به نفس تازه کردن دارند، ماسک خود را برمی دارند. باید توجه کرد که هدف اصلی از پوشیدن ماسک این است که اگر احتمالاً شما ناقل بدون علامت ویروس باشید، آن را به دیگران سرایت ندهید. بر این اساس دست زدن به ماسک مثلاً برای جابه جا کردن آن می تواند ماسک را آلوده کند و یا دست شما آلوده گردد.

در عین حال سطح پوست صورت به طور بالقوه می تواند آلوده باشد و تماس ماسک با چانه یا پیشانی می تواند ماسک را آلوده کند. بر این اساس برای برداشتن ماسک ابتدا دست خود را با آب و صابون بشوید یا با محلول های یا ژل الکلی ضدعفونی کنید. سپس ماسک را از قسمت بند آن بردارید و دقت کنید که دست شما سطح ماسک را لمس نکند. بعد هم ماسک را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.

بنابر اعلام سامانه آموزش آنلاین سازمان نظام پزشکی، پیش از پوشیدن مجدد ماسک، دوباره دست خود را تمیز کنید سپس قسمت بند آن را بردارید و بپوشید.

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2760

به "لطفا ماسک تان را زیر چانه نگذارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطفا ماسک تان را زیر چانه نگذارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید