لیگ قهرمانان اروپا، معادله 3 مجهولی گروه سوم در شب نبرد تشریفاتی مورینیو، کوشش اتلتیکومادرید برای صعود

به گزارش تنها پیامک، در شبی که تکلیف 6 تیم از 8 تیم حاضر در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا معین شده، اتلتیکومادرید کار نه چندان سختی برای به دست آوردن یکی از 2 سهمیه باقی مانده دارد.

لیگ قهرمانان اروپا، معادله 3 مجهولی گروه سوم در شب نبرد تشریفاتی مورینیو، کوشش اتلتیکومادرید برای صعود

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش تنها پیامک، مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در حالی امشب (چهارشنبه) به سرانجام می رسد که در گروه های اول تا چهارم، صعود 6 تیم پاری سن ژرمن، رئال مادرید، بایرن مونیخ، تاتنهام، منچسترسیتی و یوونتوس قطعی شده و اتلتیکومادرید، بایرلورکوزن، دیناموزاگرب، آتالانتا و شاختار برای به دست آوردن 2 سهمیه دیگر صعود می جنگند.

کار نه چندان سخت اتلتیکو برای صعود

وقتی قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد، همه صعود آسانی را برای یوونتوس و اتلتیکومادرید در گروه چهارم متصور بودند اما پس از صعود آسان یووه، اتلتیکو در دام بایرلورکوزن ماند و حالا در بازی خانگی آخر، تیم مادریدی که با 7 امتیاز در رده دوم است باید حتما زسکا مسکوی از پیش حذف شده را ببرد. در این صورت، صعود تیم سیمئونه قطعی می گردد اما با تساوی یا باخت تیم مادریدی، لورکوزن 6 امتیازی با بردن یوونتوس از پیش صعود نموده به دور بعد می رسد. به این ترتیب، اتلتیکو برای اولین در دوران معاصر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حذف می گردد، البته نایب قهرمان 3 دوره لیگ قهرمانان و جام باشگاه های اروپا باوجود نتایج ضعیف اخیر در لالیگا در اروپا هوشیار است و تنها به فزونی فکر می نماید.

خیال راحت بزرگان گروه اول

در گروه اول هیچ هیجانی وجود ندارد. پاری سن ژرمن با تبدیل شکست به تساوی 2-2 در بازی دور قبل در زمین رئال مادرید، اول شدنش در گروه را تثبیت و چند ساعت قبل از آغاز این بازی، بروژ با تساوی در زمین گالاتاسرای، صعود رئال مادرید را قطعی کرد. تنها نکته مبهم، تیم سوم گروه است. بروژ با 3 و گالاتاسرای با 2 امتیاز، امیدواند رقیب مستقیم شان را شکست دهند و بازی همزمان هم با عدم فزونی رقیب جدولی تمام گردد تا به لیگ اروپا راه یابند.

نبرد تشریفاتی مورینیو با بایرن

شاید اگر مورینیو زودتر به تاتنهام می آمد یا تیم لندنی دیرتر صعودش را قطعی می کرد، اکنون نبرد بایرن فلیک با تاتنهامِ مورینیو بیش از اینها مورد توجه قرار می گرفت. کواچ در یکی از معدود روزهای خوبش روی نیمکت بایرن فزونی 2-7 تیمش در بازی رفت در زمین حریف را رقم زد و تحسین های بسیاری را برانگیخت. حالا هر چند اول و دوم شدن بایرن و تاتنهام قطعی شده اما مورینیو این بازی را جدی می گیرد چون اولین جدال اروپایی مهم و دومین بازی بزرگ این فصلش را تجربه می نماید و اصلا دوست ندارد مانند نبرد با منچستریونایتد شکست بخورد تا مبادا در همین ابتدا پایش را متزلزل و در حال سقوط ببیند.

جنگ در گروه سیتی از پیش صعود نموده

در گروه سوم، منچسترسیتی با کمی دردسر به مرحله حذفی راه یافت. حالا رقابت شدید بین شاختار 6، دیناموزاگرب 5 و آتالانتای 4 امتیازی است. اگر منچسترسیتی بازی در زمین دیناموزاگرب را جدی نگیرد و ببازد، میزبان 8 امتیازی می گردد و عدم فزونی شاختار مقابل آتالانتا، صعود دینامو را رقم می زند. در صورت تساوی دینامو، شاختار به خاطر فزونی در بازی رودررو صعود می نماید و نیازی به دانستن نتیجه بازی ندارد. آتالانتا هم در صورت فزونی مقابل شاختار و شکست نخوردن منچسترسیتی مقابل دیناموزاگرب در اولین فصل حضورش در لیگ قهرمانان اروپا، درست مانند لسترسیتی به مرحله حذفی راه می یابد.

برنامه بازی های شب سرانجامی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

چهارشنبه 11 دسامبر (20 آذر)

پاری سن ژرمن - گالاتاسرای (23:30)

بروژ - رئال مادرید (23:30)

بایرن مونیخ - تاتنهام (23:30)

المپیاکوس - ستاره سرخ (23:30)

شاختار دونتسک - آتالانتا (21:25)

دینامو - منچسترسیتی (21:25)

اتلتیکومادرید - لوکوموتیو مسکو (23:30)

بایرلورکوزن - یوونتوس (23:30)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 563

به "لیگ قهرمانان اروپا، معادله 3 مجهولی گروه سوم در شب نبرد تشریفاتی مورینیو، کوشش اتلتیکومادرید برای صعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ قهرمانان اروپا، معادله 3 مجهولی گروه سوم در شب نبرد تشریفاتی مورینیو، کوشش اتلتیکومادرید برای صعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید