مجموعه مسابقات مهارت سنجی در دانشگاه شریف برگزار گردید

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران، مرحله نهایی هفتمین دوره مجموعه مسابقات مهارت سنجی با هدف حل مسائل فناورانه به واسطه کشف افراد مستعد و با مهارت در رشته برنامه نویسی، آدینه 3 دی ماه در باشگاه کسب و کار دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.

مجموعه مسابقات مهارت سنجی در دانشگاه شریف برگزار گردید

این رقابت های تخصصی از شهریور امسال آغاز شده و با مشارکت گسترده متخصصان و دانشجویان به حل مسائل شرکت ها و سازمان ها می پردازد. در مرحله اول مسئله ای به صورت اینترنتی برای شرکت کنندگان ارسال شد و پس از داوری راه چاره های ارائه شده، افراد برگزیده به مرحله نهایی دعوت شدند. مرحله نهایی این رویداد امروز 3 دی با حضور بیش از 40 نفر از برگزیدگان مرحله مقدماتی در باشگاه کسب و کار باکس برگزار گردید.

محمدحسین قمری، دبیر مجموعه مسابقات مهارت سنجی گفت: این رقابتها از سال 1393 با هدف حل مسئله و شناسایی افراد مستعد و با مهارت در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد و از سال 1395 به عنوان یکی از 100 خدمت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان و فناور ارائه می گردد و تا کنون در رشته های گرافیک، برنامه نویسی کامپیوتر و اندروید، داده کاوی، گرافیک و معماری به حل مسائل واقعی شرکت ها پرداخته است.

وی اضافه نمود: هدف از برگزاری این رقابتها تبدیل چالش های واقعی صنعت به مسئله است. همواره مسئله هایی مطرح و ارایه می شد، اما هیچ وقت استقبال از صنعت وجود نداشت، بنابراین هم راستا کردن این مسایل در یک زمان واحد برای فناور چالش بوده است.

به گزارش خبرنگاران، از سه نفر اول این رویداد با جوایز نقدی تقدیر به عمل خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2115

به "مجموعه مسابقات مهارت سنجی در دانشگاه شریف برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه مسابقات مهارت سنجی در دانشگاه شریف برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید