مراسم نمادین جشن انقلاب باید با نوآوری، شکوهمندتر برگزار گردد

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - رئیس جمهوری پس از گزارش قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا از آخرین برنامه ریزی و هماهنگی ها برای گرامیداشت 22 بهمن تاکید نمود که با توجه به محدودیت های ناشی از بیماری کرونا، باید مراسم نمادین جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با نوآوری و بکارگیری خلاقیت های تازه، شکوهمندتر برگزار گردد.

مراسم نمادین جشن انقلاب باید با نوآوری، شکوهمندتر برگزار گردد

حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سال جاری دو پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در نبرد با استکبار را جشن می گیریم. دولتی که می خواست ما رنگ چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را هم نبینیم اکنون با خفت و خواری از دنیای سیاست کنار گذاشته شده و در مقابل ما با افتخار چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب مان را هر چند به صورت نمادین اما با شکوه، جشن می گیریم.

در گزارش قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا بر آمادگی استان ها برای برگزاری مراسم نمادین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و هماهنگی با رسانه های همگانی و بویژه رسانه ملی در استان ها برای پخش همزمان مراسم 22 بهمن تاکید شده بود.

موضوع فرایند فعالیت کسب و کارهای مرتبط با ایام عید و اهمیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی این کسب و کارها، از محورهای گزارش های جداگانه کمیته های مالی و بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی ستاد بود.

روحانی با اشاره به این گزارش تاکید نمود که باید با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، از شروع موج چهارم بیماری کرونا جلوگیری گردد تا به این ترتیب مسئولان ناچار نشوند مجددا یک سلسله محدودیت ها را در شهرهایی که در شرایط نارنجی و یا قرمز قرار می گیرند، اعمال نمایند.

رئیس جمهوری به همه کمیته ها بویژه کمیته تبلیغات و قرارگاه عملیاتی دستور داد که هشدارهای لازم درخصوص ضرورت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی با هدف حفظ سلامتی مردم و تداوم فعالیت های مرتبط با معیشت مردم، داده گردد.

کمیته بهداشتی و درمانی در ادامه این جلسه نیز گزارشی را از اقدامات صورت گرفته در مورد فراوری واکسن داخلی و فرایند خرید واکسن از خارج، ارائه داد. رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد که با اقدامات موثر صورت گرفته، واکسن ساخت داخل بتواند همه مراحل تایید کیفی را طی نموده و مجوزهای لازم را کسب کند و واکسیناسیون با واکسن های خریداری شده از خارج نیز، طبق جدول اولویت های گروه هدف، در ماه بهمن شروع گردد.

همچنین در ادامه این جلسه گزارش کمیته بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی ستاد از بروز بعضی علائم در مورد خیز بیماری کرونا در بعضی شهرها از جمله پایتخت، آنالیز شد. در این گزارش ضمن ابراز نگرانی از این فرایند، برای پیشگیری از شکل گیری موج چهارم بیماری راهکارهای لازم ارائه شده بود.

روحانی در همین ارتباط به قرارگاه عملیاتی دستور داد به سرعت و با دقت بسیار بالا اقدامات موثری را برای گسترش بازرسی ها و نظارت ها در فرایند رعایت پروتکل ها انجام دهد و چنانچه مشاهد شد که استان و یا شهرستانی به سمت شرایط نارنجی یا حتی زرد در حرکت است، سریعا اقدامات و محدودیت های لازم را اعمال نمایند.

رئیس جمهوری گفت: همگی باید با همکاری یکدیگر از ورود کشور به موج چهارم بیماری و در نتیجه به خطر افتادن سلامتی مردم و همچنین ایجاد مانع در حرکت مثبت اقتصاد کشور و معیشت مردم جلوگیری کنیم.

روحانی در خاتمه تاکید نمود که می بایست به دقت مراقبت کنیم تا از ورود و انتشار وسیع ویروس های جهش یافته پیشگیری گردد و همچنین وزارت بهداشت شرایط ویروس در داخل کشور و احتمال جهش آن را به دقت رصد و کنترل کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1475

به "مراسم نمادین جشن انقلاب باید با نوآوری، شکوهمندتر برگزار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم نمادین جشن انقلاب باید با نوآوری، شکوهمندتر برگزار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید