معافیت تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات

به گزارش تنها پیامک، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات معاف هستند.

معافیت تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، علی اصغر مونسان درباره موضوع اخذ مالیات از کارگاه های صنایع دستی گفت: بر اساس ماده 142 قانون مالیات های مستقیم، درآمد کارگاه های فرش دستباف و صنایع دستی و شرکت های تعاونی و اتحادیه های فراوریی مربوطه از پرداخت مالیات، معاف هستند.

وی اضافه کرد: در شهریور سال گذشته پیش نویس لایحه اصلاح معافیت های مالیاتی مستقیم توسط سازمان امور مالیاتی تهیه و به کمیسیون مالی هیات دولت ارسال شد تا ماده 142 قانون مالیات های مستقیم حذف گردد، به همین منظور برای حذف نشدن آن با نمایندگان مجلس شورای اسلامی رایزنی هایی انجام دادیم. همچنین با وزیر اقتصاد و امور دارایی و معاون اول رئیس جمهوری در این زمینه مکاتبه کردیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: معاون صنایع دستی در جلسه ای که با معاون حقوقی و معاون مالی وزارت امور اقتصاد و دارایی برگزار گردید، مراتب اعتراض خود را نسبت به حذف ماده 142 گفت و قرار شد در پیش نویس موردنظر، معافیت ماده 142 به قوت خود باقی بماند، به همین منظور سازمان امور مالیاتی متن پیش نویس لایحه خود را برای اشخاص حقیقی تا سقف 2میلیارد ریال درآمد سالانه اصلاح کند.

وی توضیح داد: پس از برگزاری نشست های متعدد کارشناسی و با کوشش های مستمر و پیگیری های جدی معاونت صنایع دستی، صبح امروز در جلسه کمیسیون مالی هیات دولت مصوب شد تا معافیت ماده 142 قانون مالیات های مستقیم به قوت خود باقی بماند، این موضوع از مطالبات اصلی و دغدغه های جدی ذی نفعان حوزه صنایع دستی کشور بوده و پرداختن به آن از اولویت های وزارتخانه است.

مونسان اضافه کرد: خوشبختانه با تصویب این مصوبه دغدغه کارگاه های فراوریی صنایع دستی برطرف می گردد. همچنین با توجه به اینکه در سال جهش فراوری قرار داریم پرداختن به موضوعات صنایع دستی و برطرف مسائل هنرمندان و صنعتگران به ویژه در دوران کرونا جز اولویت های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی واقع شده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1206

به "معافیت تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معافیت تولیدکنندگان صنایع دستی از پرداخت مالیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید