21هزار بوشهری در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/بوشهر مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه تا به امروز 21هزار و 604 نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، گفت: سهم این استان از اجرای این طرح ساخت 54 هزار واحد مسکونی است.

21هزار بوشهری در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند

فرزاد رستمی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در خصوص آخرین شرایط طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: از شروع ثبت نام برای این طرح تا به امروز 21هزار و 604 نفر در استان ثبت نام کرده اند و سهم استان بوشهر از اجرای این طرح ساخت 54 هزار واحد مسکونی است اما محدودیتی برای ثبت نام وجود ندارد.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح تا به امروز 12 هزار و 500 واحد زمین تامین شده است و در حال تامین زمین در شهرهای مختلف از طریق اراضی مازاد دستگاه های اجرایی، تغییر کاربری، اراضی الحاقی به محدوده هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه افراد دارای زمین یا به اصطلاح خود مالک هم می تونند در این طرح شرکت کنند، شرح داد: این افراد می توانند با استفاده از تسهیلاتی که به آنها هم پرداخت می شود برای ساخت مطابق با سلیقه خود استفاده کنند.

رستمی با بیان اینکه نهضت ملی جهش تولید مسکن شامل مسکن شهری و روستایی، بخش خصوصی و بافت فرسوده است گفت: در زمان حاضر عملیات اجرایی یک هزار واحد از قبل در قالب طرح اقدام ملی مسکن و 2هزار و 589 واحد نیز که به تازگی در شهر نو عالی شهر از سوی بنیاد مسکن شروع شده است

وی در خصوص تسهیلات بانکی برای نهضت ملی جهش تولید مسکن، عنوان کرد: متقاضیان این طرح در مرکز استان 350 میلیون تومان، سایر شهرها 300 میلیون تومان و برای ساخت مسکن در روستاها 250 میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند.

هزینه اجرای راه آهن شیراز- بوشهر و عسلویه 2 میلیارد دلار است

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر طرح راه آهن بوشهر شیراز را از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر دانست و بیان نمود: در سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به این استان مقرر شد تامین منابع مالی مورد نیاز قطعه های پروژه خط ریلی بوشهر - شیراز از منابع مختلف در دستور کار قرار بگیرد؛ 200 میلیون دلار برای این پروژه در استان بوشهر و 200 میلیون یورو نیز از محل سفر رئیس جمهوری به استان فارس برای این پروژه تصویب شد.

رستمی ادامه داد: بعد از سفر رئیس جمهور، دو نشست با حضور مسئولان استانداران بوشهر و فارس در دفتر معاون اول رئیس جمهور برگزار گشت و مقرر شد عسلویه نیز به راه آهن بوشهر - شیراز اضافه شود.

وی با بیان اینکه اکنون قطعه 10 با 24 درصد پیشرفت فیزیکی در بوشهر دارد، خاطر نشان کرد: در مجموع این قطعه 13 درصد پیشرفت دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر اظهار کرد: براساس پیشنهادهای اولیه مقرر شد که جهت پروژه راه آهن از سمت بوشهر به عسلویه باهمکاری وزارت نفت و جهت بوشهر - شیراز نیز غیر از سهم تهاتر نفتی؛ سقف تهاتر نفتی، اعتبارات ماده 56 و قانون بودجه برای سال های آینده افزایش یابد.

رستمی گفت: در موضوع احداث راه آهن بوشهر-شیراز تامین اعتبار آن از محل تهاتر نفت در دستور کار قرار گرفته است که تحق آن نیازمند اصلاح قانون بودجه و یا مصوبه سران قوا انجام شود تا امکان تهاتر نفتی برای سال های آینده هم وجود داشته باشد.

وی گفت: برآورد می شود طرح راه آهن بوشهر - شیراز 25 هزار میلیارد تومان هزینه داشته باشد، با پیمانکاران این طرح نیز رایزنی های شده و تفاهم نامه هایی برای استفاده از تهاتر در حال انجام است تا پیمانکاران موافق با تهاتر نفت را همراه کنیم.

وی اضافه کرد: برآورد هزینه برای اجرای راه آهن شیراز- بوشهر و عسلویه 2 میلیارد دلار است و مابقی آن از تهاتر نفتی مصوبه ها گرفته شده اما چون خارج قانون چارچوب بودجه است مصوبات سران قوا باید در قانون بودجه آورده شود تا در سال های بعد دچار مشکل نشویم.

سالانه 200 تا 250 میلیارد تومان اعبتار هزینه اجرای طرح های راهسازی می شود

مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر در خصوص ساخت و تکمیل طرح های جاده ای شرح داد: کریدور ساحلی بزرگراه بزباز- بندو یکی از مهمترین آنهاست که به طول 22 کیلومتر و ارزش روز 50 میلیارد تومان است؛ عملیات نهایی و بخش از آسفالت این جهت به جای مانده بود که در حال انجام است و پیش بینی می شود تا خاتمه به بهره برداری برسد.

رستمی در ادامه اظهار کرد: قطعه سوم کنارگذر کنگان - دوراهک به طول 13 کیلومتر از دیگر طرح هایی است که در مراحل آخر قرار گرفته است؛ ابنیه و زیرسازی تقاطع غیرهمسطح ریز - دوراهک تکمیل شده و با تخصیص قیر مورد نیاز به زودی عملیات آسفالت آن شروع می شود و پیش بینی می شود در نیمه اول سال 1401 ترافیکی شود.

وی اضافه کرد: 18 کیلومتر از این جهت پیش از این ترافیکی شده است و اکنون آسفالت 13 کیلومتر دیگر نهایی اجرا شده و تنها ایمن سازی جهت مانده است، امید می رود که این طرح در سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر طرح جاده ای دیگر را جاده وفاق نامید و عنوان کرد: این جاده در حد فاصل دیّر - کنگان به طول 9 کیلومتر حدود 90 درصد پیشرفت دارد و در صورت تزریق اعتبار، امکان بهره برداری آن تا سال آینده وجود دارد.

رستمی اضافه کرد: بخشی از قیر مورد نیاز محور اهرم - برازجان تخصیص یافته و 20 کیلومتر آماده آسفالت است، در پی دریافت قیر مورد نیاز از وزارتخانه هستیم تا جهت به طور کامل آسفالت شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: سالانه برای اجرای طرح های راهسازی در استان 200 تا 250 میلیارد تومان اعبتار هزینه می شود که با توجه به پروژه های در دست اجرای برای تکمیل طرح های راهسازی در استان به افزون بر 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2468

به "21هزار بوشهری در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21هزار بوشهری در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید