نیاز به همگرایی همه ارکان برای تحقق صد درصدی شبکه ملی اطلاعات

به گزارش تنها پیامک، معاون امور دولت، مجلس و استان های وزارت ارتباطات در بازدید سرزده از اداره کل ارتباطات استان قم با اشاره به اولویت توسعه اقتصاد دیجیتال و شبکه ملی اطلاعات، گفت: باید با همگرایی همه ارکان، توسعه شبکه ملی اطلاعات صد در صد تحقق یابد.

نیاز به همگرایی همه ارکان برای تحقق صد درصدی شبکه ملی اطلاعات

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه شورای اداری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم با حضور سید حسین دهدشتی معاون امور دولت، مجلس و استان ها، حسین حمیدی پور مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جواد غلام پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم و سایر مدیران و کارکنان، در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم برگزار گشت.

معاون امور دولت، مجلس و استان ها گفت: هدف از بازدید سرزده به استان ها، جلوگیری از تشریفات و بازرسی عملکرد ادارات تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به اینکه استان قم اولین استانی است که به صورت سرزده مورد بازدید قرار می گیرد افزود: استان قم با توجه به ظرفیت مراکز حوزوی و نزدیکی به تهران و پایداری ارتباطات جایگاه ویژه ای درکشور دارد و در ارزشیابی های استانی در شرایط مطلوب قرار گرفته است.

دهدشتی شرح داد: هدف ما متمرکز شدن روی استان هاست و این سفر برای انسجام بهتر در رابطه شرایط ادارات کل صورت گرفت. با نظر به اینکه سیاست دولت تازه حمایت از نخبگان و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تحقق شبکه ملی اطلاعات است، انتظار می رود استان قم با توجه به رتبه ششم شاخص توسعه فاوا بتواند در این زمینه پیشگام باشد.

وی با بیان اینکه امیدواریم در نتیجه این سفر برخی دغدغه های اصلی رسیدگی شود ادامه داد: با توجه به اینکه تمامی روستاهای استان قم به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند، نیاز است تا با همکاری این استان در بحث خدمات رسانی به روستاها، اثربخشی توسعه روستایی، خلق ارزش اضافه کرده، پیوست فرهنگی، اندازه کاربردی بودن افزایش ضریب نفوذ اینترنت در روستاها برای عموم مردم بررسی صورت گیرد.

حمیدی پور مدیرکل هماهنگی استان ها با اشاره به ظرفیت های بالای استان ها در رسیدگی به وظایف محموله به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: دفترهماهنگی امور استان ها آمادگی هرگونه همکاری را دارد و چنانچه چالشی در هرحوزه ای موجود است به این دفتر اعلام تا پیگیری شود.

جواد غلام پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش از شرایط ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: از چالش های اصلی ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارایه تسهیلات از محل تبصره الف و ب قانون بودجه، توسعه تلفن ثابت روستایی، پهنای باند مناسب برای توسعه روستایی، دولت الکترونیک، عدم تجهیزات کافی و فقدان نیروی انسانی است.

وی با اشاره به اینکه برنامه فعلی اداره کل استان قم توسعه خدمات الکترونیک و افزایش اثربخشی در روستاها است گفت تعداد روستاهای بالای 20 خانوار استان 131 مورد است که در حال حاضر همه روستا دارای ارتباطات تلفن همراه و تمامی روستا به اینترنت پر سرعت متصل هستند و 126 مدرسه روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.

در خاتمه این جلسه، همکاران اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ارائه گزارش از شرایط موجود، نقطه نظرات خود در مورد مسائل را گفتند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2980

به "نیاز به همگرایی همه ارکان برای تحقق صد درصدی شبکه ملی اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیاز به همگرایی همه ارکان برای تحقق صد درصدی شبکه ملی اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید