نیکاراگوئه اولین کشور واردکننده واکسن برکت

به گزارش تنها پیامک، مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت گفت: تفاهم نامه اهدا و صادرات واکسن کووایران برکت برای نظام سلامت ایران، اتفاق ارزشمندی است. صنعت دیرپای واکسن ایران پس از کسب موفقیت های لازم در تولید و مصرف واکسن کرونا در کشور، از مرزها فراتر رفت.

نیکاراگوئه اولین کشور واردکننده واکسن برکت

به گزارش ایسنا دکتر محمدحسین نیکنام اظهار کرد: در تفاهمنامه ای بر اساس درخواست کشور جمهوری نیکاراگوئه، مجموعه دارویی برکت، واکسن کووایران برکت را صادر می کند. اولین محموله با حجم 200 هزار دُز به این کشور اهدا می شود.

وی اضافه نمود: جمهوری نیکاراگوئه یکی از پنج کشور متقاضی واکسن کووایران برکت است. کرونا اگرچه صحنه های تلخ، ناگواری و دردناکی را برای بشریت داشت اما جلوه های خوبی از همکاری و همدلی را برای مقابله با این پاندمی فراهم کرد.

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت یادآور شد: امضای تفاهمنامه اهدا و صادرات دارو و نیز واکسن کووایران برکت به نیکاراگوئه، جلوه ای از همکاری دو کشور برای ارتقای نظام سلامت دو کشور است. بر اساس تفاهم نامه های پیشین بین دو کشور، همکاری هایی در حوزه آموزش پزشکی، دارو، تجهیزات پزشکی و تحقیقات توافق شده است و همکاری نو در حوزه واکسن کرونا، یکی از همکاری های جدی و سطح بالا بین دو کشور است.

به گزارش وبدا نیکنام گفت: نیکاراگوئه اولین کشوری است که واکسن کووایران برکت به آن وارد می شود و این نشان دهنده ارتباطات عمیق بین دو کشور است. وزارت بهداشت، توان خود را برای تکمیل موفقیت های تولید کنندگان ایرانی واکسن کرونا به کار خواهد گرفت و در کمک به همه تولید کنندگان از هیچ تلاش و تلاشی دریغ نخواهد کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2155

به "نیکاراگوئه اولین کشور واردکننده واکسن برکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکاراگوئه اولین کشور واردکننده واکسن برکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید