همکاری در حوزه فناوری و ایجاد منطقه فناوری مشترک با کشور برزیل

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران، با حضور رضایی فر سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، نشست مشترک با سفیر ایران در برزیل در محل اتاق بازرگانی ایران و برزیل با هدف آنالیز راهکارهای ضروری جهت حضور فعال ایران در بازار بزرگ آمریکای لاتین برگزار گردید.

همکاری در حوزه فناوری و ایجاد منطقه فناوری مشترک با کشور برزیل

سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، در این ملاقات در خصوص تفاوت تعاملات علمی، پژوهشی با فناوری و نوآوری گفت: موضوع فناوری و نوآوری بطور کلی از تعاملات علمی، پژوهشی و نیز مالی فرق دارد و این در حالی است که کشور ایران و برزیل در رتبه علمی و رتبه فناوری با شاخص جهانی نوآوری بسیار نزدیک به یکدیگر هستند.

وی اشاره نمود : در حوزه فناوری باید با کشور همتراز و یا بالاتر از کشور خود در تعامل باشیم، کشوری که از لحاظ رتبه علمی و فناوری بالاتر از کشور دیگر باشد معمولاً سیاستگذاری ها را اعمال می نماید.

سرپرست معاونت فناوری و نوآوری گفت: معمولاً کشورهایی که در رتبه GDP (فراوری ناخالص داخلی) متفاوت هستند احتیاج به تدوین یک سند جامع با یکدیگر دارند و ضروری است با کشور برزیل برای آینده یک راهبرد مناسبی جهت همکاری دوجانبه ایجاد کنیم. امروزه با توجه به اینکه کشور برزیل از لحاظ مالی در رتبه بالای اقتصاد جهان قرار گرفته است و توسعه تکنولوژی در این کشور بالا است، می توانیم همکاری های دوجانبه خوبی داشته باشیم.

رضایی فر یکی دیگر از موضوعات مورد همکاری با کشور برزیل را ایجاد صندوق های مشترک و کمیته های حفاظت از حقوق مالکیت فکری بین دو کشور عنوان کرد و گفت: همکاری در حوزه پارک های علم و فناوری دو کشور تحت عنوان خواهرخواندگی و ایجاد منطقه آزاد هم می تواند به توسعه روابط بین دو کشور یاری کند.

وی در ادامه از اعلام آمادگی معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با تمامی ظرفیت های موجود در راستای همکاری در حوزه فناوری و نوآوری با کشور برزیل اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 خرداد 1402 بروزرسانی: 17 خرداد 1402 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3202

به "همکاری در حوزه فناوری و ایجاد منطقه فناوری مشترک با کشور برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری در حوزه فناوری و ایجاد منطقه فناوری مشترک با کشور برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید