پیش بینی احتمال بیمار شدن با آنالیز سرعت راه رفتن

به گزارش تنها پیامک، بعضی متخصصان سلامت مدعی شدند: بر اساس نتایج یک تحقیق افرادی که به طور طبیعی کُند راه می روند بیشتر محتمل است در سنین میانسالی بیمار شوند.

پیش بینی احتمال بیمار شدن با آنالیز سرعت راه رفتن

به گزارش ایسنا، در این آنالیز آمده است کُند راه رفتن می تواند نشانه احتمال ابتلا به بیماری در سال های بعدی عمر باشد.

به گفته محققان ارزیابی ساده سرعت راه رفتن فاکتور مناسب در تشخیص احتمال ابتلای افراد به بیماری هایی از قبیل آلزایمر ده ها سال پیش از بروز علائم آن است.

محققان آمریکایی در این آنالیز مشاهده کردند افراد 45 ساله ای که به طور طبیعی و غیرعمد کُند و آهسته راه می روند از ساختار فیزیکی و مغزی برخوردارند که نشان دهنده تسریع فرایند پیری در آنان است. ریه ها، دندان ها و سیستم ایمنی این افراد نسبت به همسالان خود که سریع راه می روند وضعیت ساختاری متفاوت و نامناسبی داشته است.

به گفته محققان همچنین مجموع حجم مغز افرادی که به آهستگی راه می روند کمتر بوده و دارای ضایعات کوچک بیشتری در مغز خود هستند که بیشتر در افراد مسن مشاهده می گردد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، محققان همچنین می توانند سرعت راه رفتن افراد در میانسالی را با آنالیز مغز آنان در سن سه سالگی پیش بینی نمایند. همچنین با ارزیابی فاکتورهایی همچون سطح IQ، توانایی در فهم زبان، مهارت های حرکتی و کنترل احساسات احتمال پیش بینی سرعت راه رفتن در سن 45 سالگی وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 445

به "پیش بینی احتمال بیمار شدن با آنالیز سرعت راه رفتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی احتمال بیمار شدن با آنالیز سرعت راه رفتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید