کشتی فرنگی جوانان قهرمانی دنیا، کاویانی نژاد فینالیست شد، نجاتی در دیدار رده بندی؛ حسینوند، فروزنده و دادخواه در گروه شانس مجدد

به گزارش تنها پیامک، فرنگی کار وزن 60 کیلوگرم تیم کشتی جوانان ایران در دیدار نیمه نهایی رقابت های جهانی مغلوب حریف هندی شد و از راهیابی به فینال بازماند.

کشتی فرنگی جوانان قهرمانی دنیا، کاویانی نژاد فینالیست شد، نجاتی در دیدار رده بندی؛ حسینوند، فروزنده و دادخواه در گروه شانس مجدد

به گزارش خبرنگاران، مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی دنیا از امروز (سه شنبه) در شهر ترناوا کشور اسلواکی در حال برگزاری است که در سرانجام رقابت های مقدماتی امین کاویانی نژاد به دیدار فینال وزن 72 کیلوگرم راه یافت و علیرضا نجاتی نیز دیدار رده بندی وزن 60 کیلوگرم را برگزار خواهد نمود.

یوسف حسینوند، حسین فروزنده و وحید دادخواه در اوزان 67، 82 و 97 کیلوگرم نیز در گروه بازنده ها حضور دارند و باید ظهر فردا رقابت های خود را برای حضور در دیدار رده بندی برگزار نمایند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ایوو ایلیف از بلغارستان با نتیجه 10 بر صفر و ضربه فنی به پیروزی رسید وی در دور سوم مقابل آندرج گاینس از آلمان با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نجاتی در این مرحله در حالی که با نتیجه 4 بر 4 و با ضربه فنی مقابل ویجی از هند شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. حریف وی در این دیدار برنده کشتی میان ایهور کوروچکین از اوکراین و تاماس توروک از مجارستان است. در وزن 67 کیلوگرم یوسف حسینوند در دور نخست مقابل محمود بخشیلوف از ازبکستان با نتیجه 5 بر 3 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. حسینوند در این گروه ابتدا بکینوف از قزاقستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی به مصاف هان از کره جنوبی می رود و در صورت پیروزی بر این حریف به دیدار رده بندی راه می یابد تا برای کسب مدال برنز به مصاف السید از مصر برود. در وزن 72 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور اول با نتیجه 8 بر صفر علی جان حسین اف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل پاول پوکلاویچ از کرواسی با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و در کشتی سوم مقابل آنتونی ساندرز از آلمان با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کاویانی نژاد در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه یک بر یک از سد ماگومد یاربیلوف از روسیه گذشت. حریف وی در دیدار سرانجامی نیکولوز تچیکایدزه از گرجستان است. در وزن 82 کیلوگرم حسین فروزنده در مبارزه نخست با نتیجه 8 بر 3 این سئوب کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم سانجیت از هند را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد. فروزنده در دور سوم مقابل الکساندر کوماروف قهرمان جوانان دنیا از روسیه با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور این حریف روس در دیدار فینال، فروزنده به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه ابتدا با برنده مگالی از از اسلواکی و تاکاس از مجارستان می رود و در صورت پیروزی در دیدار رده بندی با ریکادزه از گرجستان کشتی خواهد گرفت. در وزن 97 کیلوگرم وحید دادخواه در دور اول مقابل ساوولاینن دارنده مدال برنز جوانان دنیا و برنز زیر 23 سال اروپا، از فنلاند با نتیجه 5 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. دادخواه در این گروه ابتدا باید با آرتور سارگسیان از روسیه کشتی بگیرد و در صورت پیروزی در این دیدار در دیدار بعد به مصاف میرزو ماماجانوف از ازبکستان برود و در صورت شکست این حریف دیدار رده بندی را با ایلیا لارینوویچ از بلاروس برگزار خواهد نمود. رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال 5 وزن دوم فردا (چهارشنبه) برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 13

به "کشتی فرنگی جوانان قهرمانی دنیا، کاویانی نژاد فینالیست شد، نجاتی در دیدار رده بندی؛ حسینوند، فروزنده و دادخواه در گروه شانس مجدد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی فرنگی جوانان قهرمانی دنیا، کاویانی نژاد فینالیست شد، نجاتی در دیدار رده بندی؛ حسینوند، فروزنده و دادخواه در گروه شانس مجدد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید