گردشگری موجب توسعه اقتصاد استان می گردد

به گزارش تنها پیامک، خبرگزاری خبرنگاران- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، در نشست خبری با موضوع شتاب در نهضت پاکسازی استان که با دستور استاندار مازندران شروع شده است، گفت: نظام نامه پاکسازی استان از زباله در حال تدوین است .

گردشگری موجب توسعه اقتصاد استان می گردد

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری، مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، در نشست خبری با موضوع شتاب در نهضت پاکسازی استان که با دستور استاندار مازندران شروع شده است، گفت: نظام نامه پاکسازی استان از زباله در حال تدوین است و در این نظام نامه از کلیه دستگاه های ذیربط به صورت هماهنگ و مستمر برای پاکسازی اقدام می گردد.

رازجویان، ادامه داد: نهضت پاکسازی استان یک مانور نیست و باید به صورت مستر انجام گردد و ما در استان بصورت روزانه این مهم رصد می کنیم .

وی با بیان اینکه توریستی موجب توسعه اقتصاد استان می گردد، گفت: مازندران دارای مواهب الهی بیشماری چون جنگل، دریا، جلگه و رودخانه است که درجذب جهانگرد و توریست نقش مهمی دارد و برای توسعه توریستی و جذب توریست، این مکان ها باید عاری از زباله گردد .

رازجویان با بیان اینکه 28 مرکز دفن زباله با قدمت 50 ساله در استان وجود دارد، گفت: طرح جامع پسماند در سال های قبل تدوین شده و ما این طرح جامع را ادامه دادیم و کوشش کردیم اعتبارات خوبی را در این خصوص هم جذب کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندای مازندران با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته اعتبارات زباله استان 10 برابر سال های قبل شد، گفت: این اعتبارات منجر به اتمام پروژه زباله سوز نوشهر و بهره برداری کمپوست تنکابن شد و دیگر؛ پروژه های پسماند در حال اجر ا می باشد.

رازجویان با بیان اینکه دراستان با تنوع توریستی روبرو هستیم، گفت: اماکن مذهبی، دهکده های سلامت، اکوجهانگرد و جاذبه های دیگر استقبال توریستان را از استان افزایش داده است.

وی با اشاره به اینکه باید حاشیه راه ها و جاده ها با همراهی مردم و دوستداران طبیعت از زباله پاکسازی گردد، اضافه کرد: انباشت زباله در حاشیه راه ها و اماکن تفریحی وتوریستی از جمله چالش هایی بوده که استان با آن روبرو است .

معاون استاندار با بیان اینکه مازندران در حال ارائه خدمات ملی با اعتبارات استانی است، گفت: در توزیع اعتبارات استان باید جمعیت شناور استان نیز مد نظر قرار گیرد .

رازجویان، فرهنگ سازی برای فراوری زباله کمتر و تفکیک آن را لازم دانست و گفت: رسانه های استان جهت تنویر افکار عمومی و انعکاس اخبار این نهضت پای کار بیایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران به تاکید استاندار مازندران بر طرح پاکسازی شهرها اشاره و اقدامات شهرداران استان را در تحقق این موضوع مثبت ارزیابی کرد و گفت: شهرداران و دهیاران استان در اجرای این طرح پای کار هستند، بخشداران نیز باید فعال تر شوند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2097

به "گردشگری موجب توسعه اقتصاد استان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری موجب توسعه اقتصاد استان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید