آیا قیمت بلیط هواپیما در تعطیلات نوروز گران تر می شود؟

به گزارش تنها پیامک، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از توافق شرکت های هواپیمایی برای عدم افزایش قیمت بلیط هواپیما در ایام تعطیلات نوروز خبر داد.

آیا قیمت بلیط هواپیما در تعطیلات نوروز گران تر می شود؟

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، با اعلام توافق شرکت های هواپیمایی مبنی بر عدم افزایش قیمت بلیط هواپیما برای تعطیلات نوروز، از تبعیت ایرلاین ها از نرخ بلیط مصوب سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد. وی در این رابطه اذعان داشت:

در ایام نوروز افزایشی در نرخ بلیط هواپیماها رخ نخواهد داد. شرکت های هواپیمایی با وجود خسارت هایی که ناشی از کرونا متحمل شدند، همچنان مطابق نرخ مصوب سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به فروش بلیط خواهند کرد.

اسعدی سامانی با تاکید بر ارائه گزارش خسارت های وارد شده به شرکت های هواپیمایی ناشی از کرونا و به ویژه محدودیت 60 درصد ظرفیت به وزارت راه و شهرسازی، از انتطار شرکت های هواپیمایی برای تصمیم وزارتخانه در خصوص این زیان ها خبر داد. وی همچنین گفت:

شرکت های هواپیمایی همچنان پیگیر مسائلی همچون حذف عوارض مضاعف از مجلس شورای اسلامی هستند و این امیدواری وجود دارد که با حمایت از این شرکت ها، شاهد افزایش کیفیت خدمات رسانی به مسافران در صنعت هوایی باشیم.

گفتنی است که چندی پیش سیاوش امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، با اشاره به کاهش 60 درصدی عملیات هوانوردی دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا، اذعان داشت:

در 50 سال گذشته و از میان هشت بحران دنیای صنعت هوایی، بحران کرونا بیشترین تاثیر منفی را به این صنعت وارد کرده است.

امیرمکری با اعلام اینکه زیان وارد شده بردرآمد هوانوردی دنیا در 6 ماه نخست سال 2020 را 2.6 میلیارد دلار بوده است، سهم ایران از این زیان را 69 میلیون دلار دانست و گفت:

مراجع بین المللی، امسال شاهد کاهش 50 درصدی درآمد هوانوردی دنیا خواهیم بود و تا خاتمه سال 2024 می توان امیدوار بود که به درآمد خاتمه سال 2019 برسیم.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست وجوی پرواز خبرنگاران می توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان ترین بلیط را خریداری کنید.

منبع: کجارو / اقتصادآنلاین
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2021

به "آیا قیمت بلیط هواپیما در تعطیلات نوروز گران تر می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا قیمت بلیط هواپیما در تعطیلات نوروز گران تر می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید