برنج ایرانی صدرنشین افزایش قیمت در بهمن ماه

به گزارش تنها پیامک، مرکز آمار ایران میانه قیمت کالاهای خوراکی منتخب در منطقه ها شهری را در بهمن سال جاری بیان کرد. بر مبنای این گزارش در گروه نان و غلات اقلام برنج ایرانی درجه یک با 18.2 درصد ،برنج خارجی درجه یک با 5.8 درصد و شیرینی خشک با چهار درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

برنج ایرانی صدرنشین افزایش قیمت در بهمن ماه

بعلاوه در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها،گوشت گوسفند با 5.3 درصد ،گوشت گاو یا گوساله با 2.6 درصد و ماهی قزل آلا با 1.1 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن هم بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به کره حیوانی پاستوریزه با 1.7 درصد و شیر خشک با 1.2 درصد بوده است. بعلاوه در این گروه تخم مرغ ماشینی با 3.8- درصد، روغن مایع وروغن نباتی جامد با 1- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

به علاوه بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در گروه میوه و خشکبار مربوط به موز با 12 درصد،هندوانه با 8.1 درصد و لیموترش با 6.3 درصد بوده است.

در گروه سبزیجات و حبوبات هم بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به سیب زمینی با 26.1 درصد،بادمجان با 19.2 درصد و کدو سبز با 18 درصد بوده است. این در حالی است که در این گروه هویج فرنگی با 1.1- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

بعلاوه در گروه قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها بیشترین افزایش قیمت مربوط به قند با 7.3 درصد، شکر با 6.2 درصد و سس گوجه فرنگی با 3.4 درصد بوده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2051

به "برنج ایرانی صدرنشین افزایش قیمت در بهمن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنج ایرانی صدرنشین افزایش قیمت در بهمن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید