میانه قیمت کالاهای خوراکی در منطقه ها شهری کشور

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - طبق اعلام مرکز آمار ایران، در گروه نان و غلات، برنج ایرانی درجه یک با 10,7 درصد ،شیرینی خشک با 4.5 درصد و رشته آش با 4.1 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

میانه قیمت کالاهای خوراکی در منطقه ها شهری کشور

به گزارش مرکز آمار ایران، میانه قیمت کالاهای خوراکی منتخب در منطقه ها شهری کشور در اسفند 1400 اعلام شد.

در گروه میوه و خشکبار، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به انار با 6,7 درصد، لیموترش با 6.4 درصد و کشمش پلویی با 5.6 درصد است.

در اسفند ماه 1400 تغییرات میانه قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف کالاهای خوراکی در منطقه ها شهری کشور به توضیح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام برنج ایرانی درجه یک با 10,7 درصد ،شیرینی خشک با 4.5 درصد و رشته آش با 4.1 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها:

در این گروه، اقلام گوشت گوسفند با 4,6 درصد ،گوشت گاو یا گوساله با 1.9 درصد و مرغ ماشینی با 1.2 درصد بیشترین بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به تخم مرغ ماشینی با 1,3 درصد و روغن مایع با 0.7 درصد بوده است. بعلاوه در این گروه دوغ پاستوریزه با 0.2- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به انار با 6,7 درصد، لیموترش با 6.4 درصد و کشمش پلویی با 5.6 درصد می­ باشد.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به فلفل دلمه ای با 45,4 درصد، سیب زمینی با 8.3 درصد و نخود با 5.1 درصد می­باشد. بعلاوه در این گروه هویج فرنگی با 7.3- درصد و خیار با 3.0- بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به قند و شکر با 5,1 درصد و رب گوجه فرنگی با 2.4 درصد می­ باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2675

به "میانه قیمت کالاهای خوراکی در منطقه ها شهری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانه قیمت کالاهای خوراکی در منطقه ها شهری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید