جلسه کمیسیون آموزش درباره برخورد با خاطیان آتش سوزی مدرسه زاهدان

به گزارش تنها پیامک، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون با حضور وزیر آموزش و پرورش آنالیز کردیم که در خصوص مدرسه زاهدان آموزش و پروش و هیئت رسیگی به تخلفات کارکنان این وزارت خانه چه برخوردی با عوامل خاطی داشته است.

جلسه کمیسیون آموزش درباره برخورد با خاطیان آتش سوزی مدرسه زاهدان

میر حمایت میرزاده در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاونان ایشان در خصوص حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان برگزار گردید، آنالیز کردیم که آموزش و پروش و هیئت رسیگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش در این خصوص چه برخوردی با عوامل خاطی داشته است، در این خصوص توضیحات مفصلی ارائه شد.

وی اضافه کرد: مقرر شد آقای وزیر آموزش و پرورش ظرف یک هفته گزارشی مکتوب به کمیسیون ارائه دهند و در آن گزارش تشریح نمایند با چه افرادی در چه پست ها و چه سطوحی برخورد شده و چه تصمیماتی در این خصوص گرفته شده است. همچنین مقرر شد که ظرف دو هفته آموزش و پرورش راهکارهای عملی خود را برای اینکه چنین حادثه ای تکرار نگردد به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی توضیح داد: تعدادی از نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش سوالاتی داشتند، سوال آقای وقف چی درباره عزل و نصب مدیرکل آموزش و پرورش زنجان بود که نماینده سئوال نماینده قانع نشد و این سئوال برای تصمیم گیری به هیئت رئیسه ارجاع شد. همچنین سوال خانم سیده فاطمه ذوالقدر در خصوص مهدهای کودک و هزینه های آن برای کارمندان دولت بود که پس از توضیحات وزیر نماینده سئوال نماینده قانع شد.

میرزاده عنوان نمود: سئوال آقای جبار کوچکی نژاد در خصوص اجرای نظام رتبه بندی، بی توجهی به نیروهای مشاوره، دانشگاه شهید رجایی و سند تحول بود که دو هفته برای ارائه گزارش به کمیسیون به وزیر آموزش و پرورش وقت داده است. سئوال آقای احمدی لاشکی در این خصوص بود که چرا با وجود مصوبه مجلس آیین نامه اجرایی قانون استخدامی معین تکلیف معلمان حق التدریس با وجود گذشته سه ماه تدوین نمی گردد، چرا دو نفر طبق قانون از نمایندگان کمیسیون آموزش برای تدوین آیین نامه دعوت نشده است که دو هفته هم به وزیر آموزش و پرورش فرصت داده شد که گزارش در خصوص این طرح به کمیسیون ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 91

به "جلسه کمیسیون آموزش درباره برخورد با خاطیان آتش سوزی مدرسه زاهدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه کمیسیون آموزش درباره برخورد با خاطیان آتش سوزی مدرسه زاهدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید