جوابیه گروه سام به خبر عدم وجود خط فراوری محصولات سامسونگ در ایران

به گزارش تنها پیامک، گروه سام ضمن تاکید بر اینکه به عنوان یک بخش خصوصی ایرانی در تمام برنامه های فراوریی خود تابع سیاست های کلان مالی کشور هستیم، اظهار داشت درهای خطوط فراوری سام، به روی بازدیدکنندگان گشوده است.

جوابیه گروه سام به خبر عدم وجود خط فراوری محصولات سامسونگ در ایران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، پیرو انتشار گزارشی از مجتبی ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم وجود خط فراوری محصولات لوازم خانگی سامسونگ در ایران، گروه سام به منظور تکذیب این ادعا، تنویر افکار عمومی و شفاف شدن هرچه بیشتر ابعاد این موضوع، نکات ذیل را به استحضار می رساند.

بی شک پاسخ به هرگونه ادعایی در مورد فعالیت شرکت سامسونگ در ایران، در حیطه اختیارات روابط عمومی همان شرکت است اما از آنجایی که گروه سام(سام الکترونیک، تکوین الکترونیک و سام سرویس) اولین و تنها نماینده رسمی فراوری، توزیع و خدمات پس از فروش محصولات لوازم خانگی تحت لیسانس سامسونگ در ایران است و موضوع عدم وجود خط فراوری این محصولات متوجه گروه فراوریی سام می گردد، پاسخ به این موضوع توسط این مجموعه انجام می گردد.

از دهه هفتاد که آرزوی هر خانواده ایرانی داشتن تلویزیون های رنگی سامسونگ بود و حجم اصلی تامین احتیاج کشور در این زمینه از بخش واردات یا قاچاق تامین می شد، سام الکترونیک با گردآوری برترین نخبه های داخلی این صنعت، در اولین گام برای خروج از واردات از CBU(محصول کامل) به SKD(قطعات نیمه منفصل)، خط تزریق قالب های پلاستیکی محصول را راه اندازی کرد. در ادامه برای ورود به مرحله CKD(قطعات منفصل)، گام به گام نیروهای خود را آموزش داد و تا حد امکان تکنولوژی روز جهان که در اختیار سامسونگ بود را به خطوط خود انتقال داد. وجود قالب های فراوری از دهه هفتاد که در معرض دید کارشناسان قرار گرفته است، مهمترین سند در تایید ادعای ما است.

این گروه اولین خطوط مدرن SMD را برای فراوری بردهای الکترونیکی محصولات لوازم خانگی راه اندازی کرد که بعد از سالها هنوز از حیث تعداد و تنوع رتبه نخست کشور را در اختیار دارد. (تصاویر مربوطه در گزارش تصویری بازدید خبرگزاری های رسمی موجود است)

در سال 93 با راه اندازی خطوط بزرگ فراوری محصولات برودتی و شوینده، گام اصلی را برای تبدیل شدن به هاب منطقه و صادرات به کشورهای اطراف برداشتیم و در این راستا حتی بسترهای اولیه خطوط فراوری کولرهای گازی نیز فراهم شد اما با آغاز تحریم های دوم و خروج سامسونگ از ایران این اقدام به تعویق افتاد.

در خلال دو سال اخیر، مهندسان ایرانی آموزش دیده در کنار خطوط بزرگ فراوری که با سرمایه گذاری هنگفت بخش صد در صد خصوصی ایرانی شکل گرفته بود، پیروز به فراوری مجدد محصول با همان کیفیت قبلی اما این بار با نام برند ایرانی سام الکترونیک شدند. گفتنی است علی رغم محدودیت های شدید و کم سابقه در تامین قطعات از کشور مادر، سام سرویس با تمام توان همچنان بر تعهد خود به خریداران محصولات لوازم خانگی سامسونگ که فراوری داخل بوده اند، پایبند بوده و تا اتمام گارانتی آخرین محصول نیز به راستا خود ادامه می دهد.

این گروه سالها است یک تنه احتیاج بازار به ذائقه مشکل پسند ایرانی را پاسخ داده و حتی تا همین یکسال پیش بخش بزرگی از بازار مصرف بر این باور بودند که محصول سامسونگ با گارانتی سام سرویس وارداتی از کره جنوبی است. در حالی که این محصول با کیفیت و در طراز استاندارد بین المللی در پایتخت ایران و توسط نیروهای ایرانی فراوری می شد. یعنی یک تیر با چند نشان. هم مصرف کننده راضی و خرسند از اینکه به زعم خود محصول خارجی خریده! هم اشتغالزایی گسترده ایجاد کردیم و هم مانع از خروج ارز برای کالاهای وارداتی و قاچاق شدیم.

اما در این اثنا رقبا به خصوص یک گروه خاص که با سفسطه گری و شانتاژ خبری به جای کوشش برای ارتقا کیفیت فراوری خود، همواره سعی داشته ما را درگیر حاشیه های بی ربط کند، از هر اهرمی استفاده کرد تا این سرعت گیرها را بیشتر کند. در این رقابت غیر اخلاقی به مجلس و دولت و حتی رسانه ها نیز متوصل شد اما قافل از اینکه تصمیم گیرنده نهایی در بازار مصرف کننده است و حتی با وجود غیبت کوتاه مدت، ما بازهم از اولویت های سبد محصول ایرانی هستیم.

سهامداران این گروه بر خلاف روال متداول در کشور که با کوچکترین بحران، اولین اقدام را در حذف و تعدیل نیروی انسانی می بینند، در خلال دو سال اخیر که فراوری با حداقل ممکن و حتی در بعضی خطوط به صفر رسید، هیچگاه به بهانه بحران مالی یا کرونا دست به تعدیل نزد و یک روز در پرداخت حقوق و بیمه نیروهای خود کوتاهی نکرد. این ادعا به خوبی قابل صحت سنجی است.

اصحاب رسانه و تصمیم گیران و تصمیم سازان در بازدیدهای خود از خطوط فراوریی سام به خوبی شاهد توان و سبقه ما در فراوری بوده اند و شاهدانی بر این مدعا.

گروه سام ضمن تاکید مجدد بر این نکته که ما به عنوان یک بخش صد در صد خصوصی ایرانی در تمام برنامه های فراوریی خود تابع سیاست های کلان مالی و صنعتی کشور بوده و هستیم، اعلام می دارد درهای خطوط فراوری سام برای محک ادعاهای مطرح شده و سندی عیله تخریب ها و بی اخلاقی بعضی رقبا، چون همواره به روی بازدیدکنندگان به ویژه جناب آقای مجتبی ایزدخواه نماینده محترم و تیم رسانه ای خبرگزاری بازار گگردده است و با افتخار میزبان تمام کارشناسانی هستیم که در پی شناخت واقعیت و تمییز سره از ناسره هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1618

به "جوابیه گروه سام به خبر عدم وجود خط فراوری محصولات سامسونگ در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوابیه گروه سام به خبر عدم وجود خط فراوری محصولات سامسونگ در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید