خبرنگاران عملیات اجرایی واحد فراوری متانول در منطقه آزاد چابهار شروع شد

به گزارش تنها پیامک، چابهار- خبرنگاران- عملیات اجرایی واحد فراوری متانول مجتمع پلی الفین سینا در قطب صنعتی منطقه آزاد چابهار با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار، فرماندار، مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران و مدیرعامل بانک پاسارگاد شروع شد.

خبرنگاران عملیات اجرایی واحد فراوری متانول در منطقه آزاد چابهار شروع شد

به گزارش خبرنگاران مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی سینا مستقر در شهرک پتروشیمی چابهار روز چهارشنبه در این مراسم که به وسیله ویدئوکنفرانس برگزار گردید اظهارداشت: این پروژه با سرمایه گذاری یک میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون دلاری در حال ساخت بوده که تا به امروز مبلغ 60 میلیون دلار هزینه خرید تجهیزات آن صورت گرفته است.

سیداحمدحسینی اضافه کرد:ظرفیت فراوری یکهزار و 650 تن متانول در سال در فاز اول و 320 و 350 هزار تن اتیلن و پروپیلن در فاز دوم است.

وی در مورد اهداف و استراتژی های سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی و پایین دستی در منطقه مکران توجه به شرایط امروز کشور و شیوع ویروس کرونا باعث شد تا با کوشش و کوشش بسیار گروه های مختلف بتوانیم در رویدادی کم نظیر بصورت دوسویه از تهران و چابهار این مراسم را برگزار کنیم.

مدیرعامل شرکت صنایع شیمایی سینا مستقر در شهرک پتروشیمی چابهار گفت: از سال 97 این طرح شروع شده است.

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار نیز ضمن قدردانی از سرمایه گذاران این طرح، با بیان اینکه مسائلی در زیرساخت ها در چابهار وجود دارد اضافه کرد: خوشبختانه مسائل جدی در صنایع برطرف شده و در حوزه پتروشیمی مانعی وجود ندارد و چرخ صنعت در این منطقه راه افتاده است.

عبدالرحیم کردی اضافه کرد: چابهار از قطب های مهم پتروشیمی وفولاد است و می توان از این منطقه فراوریات را صادر کرد.

رحمدل بامری معاون استاندار استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه شهرستان چابهار نیز اضافه کرد: واحد فراوری متانول پروژهای بزرگ است و دشمن با اعمال تحریم ظالمانه نمی تواند ایران را از پا درآورد.

مجید قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد نیز این طرح را بسیار حساس دانست و اضافه کرد: توسعه یک امر سخت افزاری نیست بلکه یک امر دل افزاری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1302

به "خبرنگاران عملیات اجرایی واحد فراوری متانول در منطقه آزاد چابهار شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عملیات اجرایی واحد فراوری متانول در منطقه آزاد چابهار شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید