راهکارهای ایجاد شهرک صنعتی دارویی جنوب کشور آنالیز شد

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/فارس نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، نماینده مردم سپیدان و بیضا، رئیس سازمان صمت و رئیس شرکت شهرکهای صنعتی فارس در بازدید از شهرک صنعتی دارویی در حال ساخت بیضا، مسایل و مسائل زیرساختی این شهرک را آنالیز کردند.

راهکارهای ایجاد شهرک صنعتی دارویی جنوب کشور آنالیز شد

رئیس سازمان صمت استان فارس پنجشنبه 28 بهمن در حاشیه این بازدید، ضمن یادآوری اینکه شهرک صنعتی دارویی بیضا از مصوبات هیئت دولت است، به خبرنگاران گفت: زیرساخت های این شهرک صنعتی در فاز اول در زمینی به مساحت 200 هکتار ایجاد شده است که 200 هکتار در دست توسعه و قابلیت افزایش تا 1000 هکتار را دارد.

حمید رضا ایزدی افزود: در این شهرک صنعتی دارویی بیش از 4 هزار واحد تولیدی و صنعتی مستقر که افزون بر 20 هزار نفر اشتغال ایجادخواهد شد.

ایزدی افزود: رویکرد و اهداف ایجاد شهرک صنعتی دارویی ، استقرار صنایع دارویی ؛ تجهیزات پزشکی، صنایع تبدیلی و تکمیلی و بسته بندی و فرآوری گیاهان دارویی و سایر صنایع مرتبط است.

ایزدی افزود: ایجاد شهرک صنعتی دارویی با توجه با پتانسیلها و ظرفیتهای منطقه ای از جمله دانشگاههای شیراز و علوم پزشکی وسایر مراکز علنی و صنایع دارویی و وابسته ضرورت احداث دراین منطقه را دارد.

رئیس سازمان صمت فارس با اشاره به اهمیت سیستم حمل ونقل ریلی ، جاده ای و هوایی در توسعه صادرات تولیدات دارویی و گیاهی، گفت: از مزیت های این شهرک نزدیکی به شیرازمرکز استان فارس، آزاد راه شیراز ، اصفهان ، راه آهن و فرودگاه شیراز و سایر استانهای همجوار است .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2635

به "راهکارهای ایجاد شهرک صنعتی دارویی جنوب کشور آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای ایجاد شهرک صنعتی دارویی جنوب کشور آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید