رونمایی از علت عجیب کاهش سرعت اینترنت

به گزارش تنها پیامک، در پی قطعی بخشی از کابل دریایی ارتباطات بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت در راستا قطر و امارات، بعضی اختلالات مقطعی در شبکه اینترنت کشور طی چند روز اخیر ایجاد شده است.

رونمایی از علت عجیب کاهش سرعت اینترنت

به گزارش مهر، صادق عباسی شاهکوه رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص قطع و وصلی ارتباط اینترنت کاربران و کاهش کیفیت دسترسی طی روز های اخیر گفت: قطعی کابل دریایی شرکت ارتباطات زیرساخت در جهت جنوب، در این حوزه مسائلی ایجاد نموده است که امیدواریم در هفته آینده با حل این مشکل، شاهد دسترسی بهتر به ظرفیت پهنای باند باشیم.

وی گفت: این قطعی مربوط به ارتباطات بین الملل است و ترمیم کابل به وسیله شرکت خارجی ارائه دهنده خدمات، زمان بر است.

معاون وزیر ارتباطات اضافه کرد: ممکن است بعضی اختلالات مقطعی در شبکه اینترنت در ساعات پیک مربوط به قطعی این ظرفیت پهنای باند بین الملل باشد. چون در ساعات غیر پیک ترافیک، مسئله ای از لحاظ ظرفیت پهنای باند ندارد و ظرفیت فعلی شبکه زیرساخت بالاتر از حد تقاضا است، اما در ساعات پیک ترافیک که مصرف کاربران افزایش می یابد، قطعی کابل دریایی مقداری مسائل ایجاد نموده که امیدواریم هرچه سریع تر مشکل حل گردد.

در همین رابطه امروز شرکت ارتباطات زیرساخت نیز با تأیید بروز این مشکل بیان کرد: 430 گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات دچار قطعی و اختلال شده است.

سهراب آغ بیات معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در روز های اخیر به دلیل قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات، به مقدار 430 گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل این شرکت از دسترس خارج شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به قطعی به وجود آمده در این جهت دریایی و زمان بر بودن بازیابی مجدد آن، اقدامات فوری جهت تأمین ظرفیت جایگزین از سایر جهت ها در دستور کار مهندسان فنی شرکت ارتباطات زیرساخت قرار گرفته و با کوشش های اجرا شده به زودی ظرفیت های نو جهت تأمین این بخش از ترافیک آماده بهره برداری خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2093

به "رونمایی از علت عجیب کاهش سرعت اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از علت عجیب کاهش سرعت اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید