زمینه مشارکت بیشتر مردم در فعالیتهای فرهنگی فراهم گردد

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: باید زمینه ای برای مشارکت بیشتر مردم در فعالیت های فرهنگی در سطح این استان و سایر استان ها فراهم گردد.

زمینه مشارکت بیشتر مردم در فعالیتهای فرهنگی فراهم گردد

سید مجید امامی در اجلاسیه فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی در همه شهرستان ها باید فعال گردد، گفت: اقدامات و فعالیت هایی برای تحول در شورای فرهنگ عمومی استان ها در حال اجرا است.

وی اظهار کرد: به علت اصالت فرهنگی که در این استان وجود دارد می توان کارهای ارزنده ای انجام داد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه تحقق عدالت فرهنگی از رویکرد و سیاست های دولت سیزدهم است، اعلام نمود: برش مهندسی فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در حال تهیه و تدوین است که یک نوع سند تحول فرهنگی به شمار می رود.

امامی با اشاره به دو معضل مهم فرهنگی استان توضیح داد: طایفه گرایی و بعضی آسیب های اجتماعی دو معضل فرهنگی است.

وی ادامه داد: باید زمینه ای برای مشارکت بیشتر مردم در فعالیت های فرهنگی در سطح این استان و سایر استان ها فراهم گردد چرا که مسائل فرهنگی نیازمند مدیریت از سوی مردم است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی یک نوع مجلس فرهنگی است، که باید از ظرفیت آن استفاده خوبی گردد، بیان نمود: از ظرفیت روحانیون و مبلغان دینی برای برطرف و کاهش معضلات فرهنگی و توسعه مسائل اجتماعی استان استفاده گردد.

امامی قرن تازه قرن امید را شعار شورای فرهنگ عمومی در سال تازه دانست و تاکید نمود: این شعار در راستای ایجاد نشاط اجتماعی در کشور انتخاب شده است.

وی اظهارکرد: شورای فرهنگ عمومی کشور به شرطی که استان ها طرح های خوب و کارآمد داشته باشند از آنها حمایت می نماید.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه کارگروه رصد شورای فرهنگ عمومی تشکیل و فعال گردد، گفت: مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید ضمانت اجرایی بیشتری داشته باشند.

امامی توضیح داد: آن دسته از شوراهای فرهنگ عمومی پیروز استان در راستای اجرای مصوبات اعتباراتی را از شورای فرهنگ عمومی دریافت می نمایند.

به گزارش خبرنگاران، وی بیان نمود: شورای فرهنگ عمومی استان ها به لحاظ اعتبارات توانمند شوند و تنها متکی به اعتبارات دولت نباشد، ضمن اینکه عرصه فرهنگی کشور نیازمند همفکری، هماهنگی و همکاری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2605

به "زمینه مشارکت بیشتر مردم در فعالیتهای فرهنگی فراهم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمینه مشارکت بیشتر مردم در فعالیتهای فرهنگی فراهم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید