سخنگوی دولت: افزایش اجاره بهای مسکن تقصیر دولت قبل است

به گزارش تنها پیامک، سخنگوی دولت با تاکید بر اعلام گزارش ماهانه پیشرفت نهضت ملی مسکن، گفت: عوامل ایجاد افزایش اجاره بها مثل کاهش عرضه مسکن، افزایش قیمت زمین و ... به جامانده از دولت قبل است.

سخنگوی دولت: افزایش اجاره بهای مسکن تقصیر دولت قبل است

به گزارش تسنیم، علی بهادری جهرمی در جلسه امروز شورای عالی مسکن، تعدیل عرضه و تقاضا در بازار مسکن را یک ضرورت انکار ناپذیر دانست و با تاکید بر همکاری مجموعه دولت با وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: از آنجایی که نهضت ملی مسکن از طرح های ابلاغی با اولویت بالا از سوی رئیس جمهور بوده است، آمادگی برای همکاری جهت تصویب هرگونه مصوبه مورد احتیاج در دولت یا طرح آن با نمایندگان آمادگی وجود دارد.

وی اضافه نمود: باید قرارگاه رسانه ای رصد پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن تشکیل گردد و گزارش پیشرفت آن به صورت ماهانه در جلسات دولت مطرح و درباره آن ها تصمیم گیری گردد.

وی با اشاره به دغدغه اصلی رئیس جمهور در بخش مسکن توضیح داد: طرح نهضت ملی مسکن یکی از سه اولویت کلان دولت است که برای پیشبرد آن باید تمامی ارکان دولت پای کار بیایند.

وی مسکن را حوزه ای عدد دار و شفاف دانست که مورد پیگیری و مطالبه اصحاب رسانه است. وی درباره نقش رونق مسکن در اقتصاد کشور گفت: تاثیر خبر های مربوط به افزایش فراوری مسکن در قالب نهضت ملی دارای بعد واقعی و انتزاعی است و قطعا آثار انتظاری رونق بازار مسکن، بر شاخص مدیران تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

سخنگوی دولت اضافه نمود: تمامی مدیران راه شهرسازی استان ها به صورت مستمر، به زبان های گوناگون و در قالب های متفاوت گزارش و آمار های ساخت مسکن و جزئیات فرایند آن را اعلام نمایند تا روایت پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن برای مردم قابل لمس باشد.

بهادری درباره موضوع اجاره بها نیز گفت: با وجود این که عوامل ایجاد افزایش اجاره بها مثل کاهش عرضه مسکن، افزایش قیمت زمین و ... به جامانده از دولت قبل است، اما فضای رسانه ای برای روشنگری در این خصوص اهمیت زیادی دارد.

وی پیشنهاد داد: تا نظارت وزارت راه و شهرسازی بر اتحادیه املاک و بنگاه ها افزایش یابد و ایجاد قرارگاه رسانه ای نهضت ملی مسکن را در دستور کار قرار گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3041

به "سخنگوی دولت: افزایش اجاره بهای مسکن تقصیر دولت قبل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی دولت: افزایش اجاره بهای مسکن تقصیر دولت قبل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید