ضرورت سنجش مقدار کارایی اینترنت در روستاها

به گزارش تنها پیامک، مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در منطقه ها روستایی و مجری طرح خدمات عمومی اجباری (USO) گفت: آزمایش های کاربردی برای اینترنت روستاها با استفاده از نرم افزارهای مخصوص انجام، تا مقدار کارایی اینترنت در هر منطقه به صورت دقیق آنالیز گردد.

ضرورت سنجش مقدار کارایی اینترنت در روستاها

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی، ایرج روحی مشاور وزیر و مجری طرح توسعه ارتباطات در منطقه ها روستایی در جلسه شورای اداری مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ضمن اشاره به برنامه های استانی و توسعه اتصال روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات، هدف از سفرهای استانی را معین شرایط پروژه های ارتباطی و نیز مشاهدات میدانی نزدیک، به منظور برنامه ریزی در رابطه با شرایط ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ها گفت.

وی با اشاره به برگزاری جلسات فنی با حضور تیم های کارشناسی از وزارت ارتباطات، شرکت مخابرات هر استان و اپراتورهای ارتباطی نظیر های وب، در محل ادارات کل استان ها، برای آنالیز شرایط ارتباطی و اینترنت روستاهای هر استان، اتصال همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات را از مهم ترین برنامه های این دوره وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد.

مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروژه توسعه ارتباطات روستایی را یک طرح ملی دانست که به منظور تسریع و تسهیل در عملیاتی شدن آن باید علاوه بر متولیان اصلی حوزه ارتباطات، دستگاه های مختلف نیز به صورت مدون در انجام آن نقش آفرینی نمایند، تا اثرات اتصال به شبکه ملی اطلاعات در روستا، برای اهالی هر منطقه قابل لمس و متمایز باشد.

وی در ادامه به استفاده از ظرفیت های بالای استان ها اشاره نمود و اضافه نمود: لازم است در خصوص اینترنت روستاها، تست های کاربردی با استفاده از نرم افزارهای مخصوص انجام گیرد، تا اندازه کارایی اینترنت درهر منطقه به صورت دقیق آنالیز گردد؛ بعلاوه در خصوص اینترنت پر سرعت(ADSL) که از دغدغه های مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می آید، لازم است برنامه ریزی های دقیق تر و جامع تری صورت گیرد.

علی دلگیر، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی نیز در این جلسه، ضمن ارائه گزارش جامعی از شرایط ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با تاکید بر ذکر شاخص های مختلف ارتباطی، گفت: استان خراسان رضوی، به برکت حضور مرقد مطهر امام هشتم، یکی از مهمترین استان های کشورمان بوده که دومین کلان شهر و بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را در اختیار دارد.

وی با اشاره به شرایط روستاهای استان خراسان رضوی گفت: تعداد روستاهای بالای 20 خانوار استان 3281 روستا است، که در حال حاضر، بالغ بر 85 درصد از روستاهای خراسان رضوی دارای پوشش تلفن همراه بوده و بالای 77 درصد از روستاها نیز، به اینترنت پر سرعت متصل هستند.

دلگیر در ادامه اضافه نمود: برنامه این اداره کل، توسعه عدالت ارتباطی و دسترسی سریع و آسان همه شهروندان به فناوری های نوین بوده و متصل کردن همه روستاهای استان به اینترنت پر سرعت و توسعه فناوری اطلاعات در سطح استان از اهم اهداف استانی ما است.

بر اساس این گزارش، در خاتمه این جلسه، مدیران ادارات تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان و نیز اپراتورهای تلفن همراه، ضمن ارائه گزارشی از شرایط موجود، نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل موجود بیان کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2426

به "ضرورت سنجش مقدار کارایی اینترنت در روستاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت سنجش مقدار کارایی اینترنت در روستاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید