ضعف در زیرساخت ها مانع موفقیت کسب و کار های اینترنتی

به گزارش تنها پیامک، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می گوید به دلیل عدم ایجاد زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات، کسب و کارهای جوانانی که شرایطی را برای درآمدزایی ایجاد نموده اند، با شکست رو به رو شده و دارایی و آبروی شان لطمه می بیند.

ضعف در زیرساخت ها مانع موفقیت کسب و کار های اینترنتی

به گزارش گروه سیاسی تنها پیامک، نصرالله پژمان فر با اشاره به آخرین شرایط شبکه ملی اطلاعات (شبکه ملی اینترنت) در کشور، گفت: از آنجا که در دنیا پیشرفته، بخشی از درآمد مردم به وسیله فضای فیزیکی و بخشی نیز در فضای مجازی شکل می گیرد، به همین دلیل ایران نیز باید کوشش کند علاوه بر حمایت از اقتصاد مردم در دنیای فیزیکی، از اقتصاد آن ها در فضای مجازی نیز حمایت کند. نخستین اقدام جهت تحقق این مهم حاکمیت بر فضای مجازی با ایجاد شبکه ملی اطلاعات است، اما اکنون به دلیل نبود موفقیت در این فضا، ضرر و زیان های ریز و درشتی به مردم می رسد.

نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید کوشش کرد تا علاوه بر بهره مندی مردم از خدمات فضای مجازی، مالی پویا در این فضا در گردش باشد، اضافه کرد: به عنوان مثال مردم کره جنوبی از خدمات فضای فیزیکی و مجازی توامان بهره مند شده اند، اما در ایران به دلیل عدم ایجاد زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات، کسب و کارهای جوانانی که با خون دل بستری را برای درآمدزایی ایجاد نموده اند، با شکست رو به رو شده و دارایی و آبروی شان لطمه می بیند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایراد اصلی در عدم ایجاد زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات و گسترش اینترنت داخلی را متوجه وزارت ارتباطات دانست و شرح داد: این وزارتخانه تمامی بستر پهنای باندی که مردم از آن بهره مند هستند را در اختیار اینترنت خارجی قرار داده است و شبکه های داخلی از پهنای باند کمترین بهره را می برند.

به گزارش خانه ملت، در تعریف شبکه ملی اطلاعات می توانیم بگوییم که این شبکه پروژه ای برای توسعه شبکه زیرساخت امن و پایدار ملی در ایران است. این شبکه با نام های دیگری مانند اینترنت ملی، اینترانت ملی ایران و شبکه ملی اینترنت نیز شناخته می گردد. بر اساس تعریفی که در تبصره 2 ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه درباره شبکه مورد بحث آمده است و شورای عالی فضای مجازی نیز آن را تصویب نموده، شبکه ملی اطلاعات کشور، شبکه ای مبتنی بر قرارداد اینترنت (آیپی)، به همراه سوئیچ ها و مسیریاب ها و مراکز داده ای است. به صورتی که درخواست های دسترسی داخلی و اخذ اطلاعاتی که در مراکز داده داخلی نگهداری می شوند، به هیچ وجه به وسیله خارج کشور مسیریابی نگردد و امکان ایجاد شبکه های اینترانت، خصوصی و امن داخلی در آن فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 842

به "ضعف در زیرساخت ها مانع موفقیت کسب و کار های اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعف در زیرساخت ها مانع موفقیت کسب و کار های اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید