ظریف: امکان مذاکره با آمریکا وجود ندارد

به گزارش تنها پیامک، وزیر امور خارجه کشورمان با انتقاد از سیاست های آمریکا تأکید کرد، امکان ندارد ایران در چنین شرایطی با آمریکا مذاکره کند.

ظریف: امکان مذاکره با آمریکا وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیدار با مقامات ژاپنی به این کشور سفر نموده است، در انتها دیدارهای خود با مقامات ارشد ژاپنی از جمله نخست وزیر شینزو آبه، در مصاحبه با خبرنگاران ژاپنی به سؤالات آنها در مورد تنش های اخیر بین ایران و آمریکا پاسخ گفت.

ظریف در پاسخ به این سؤال خبرنگاران ژاپنی که آیا ایران میخواهد در مورد مسائلی همچون تبادل زندانیان با آمریکا مذاکره کند، تأکید کرد: خیر، هیچ امکانی برای مذاکره وجود ندارد. چنین مذاکره ای [مشخصاً در مورد زندانیان] دیگر در دستور کار نیست زیرا آمریکا پیش شرط های کلی و نامربوطی را در این زمینه وضع نموده است. آمریکا اصلاً در جایگاهی نیست که بخواهد برای ایران پیش شرط بگذارد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سپس در مورد تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت: این اولین بار در تاریخ است که یک کشور زورگو به همه کشورهای دیگر، حتی کشورهای مهم دنیا، می گوید که اگر خواسته های من را اجرا نکنید، شما را تنبیه خواهم کرد. شما فرد زورگویی را در نظر بگیرید که سر یک چهارراه ایستاده و به همه می گوید اگر از چراغ قرمز رد نشوید، شما را کتک خواهم زد. این دقیقاً همان چیزی است که آمریکا امروز به سایر کشورها می گوید.

ظریف درباره برجام نیز اعلام کرد: باید در اینجا تأکید کنم که همه طرف های برجام باید جوابگوی ناکامی ها مستمر خود در عمل به تعهداتشان در برجام باشند. متأسفانه اروپا در حالی که به صورت کلامی از برجام حمایت می نماید، هنوز قادر نبوده گامی عملی در راستای حمایت از برجام بردارد. متأسفانه شرکای ژاپنی ما [که البته جزو طرف های رسمی برجام نیستند] نیز اقدامی در این راستا صورت نداده اند.

وزیر امور خارجه کشورمان که در این هفته به منظور مذاکرات دیپلماتیک با مقامات کشورهای ترکمستان، هند و ژاپن به این کشورها سفر نموده است، فردا [آدینه] برای مذاکره با مقامات چینی از توکیو راهی پکن خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 174

به "ظریف: امکان مذاکره با آمریکا وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: امکان مذاکره با آمریکا وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید