مسافر مبتلا به اومیکرون چگونه به ایران آمد؟

به گزارش تنها پیامک، مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کردکه مسافر مبتلا به ویروس نو کرونا به نام امیکرون اگر هم از امارات آمده باشد، اینکه از مرز های دریایی وارد شده یا هوایی معین نیست، اما در بنادر سخت گیری بیشتری در مبادی ورودی داشته و داریم.

مسافر مبتلا به اومیکرون چگونه به ایران آمد؟

به گزارش ایسنا، چنگیز جوادپور اظهار کرد: ورود سویه نو ویروس کرونا به نام امیکرون به کشور تایید شده است، اما کسی نمی تواند با قاطعیت بگوید که از چه طریقی و از کدام کشور این ویروس به ایران وارد شده است. حتی اگر از امارات هم به ایران وارد شده باشد ما مسافر دریایی زیادی از این کشور نداریم و بیشترین مسافران از طریق مرز های هوایی وارد کشور می شوند.

وی اضافه کرد: در هفته دو شناور از بندر لنگه به امارات می فرایند و برمی گردند، بنابراین ریسک ورود ویروس کرونا حتی در صورت تایید و رصد دقیق از طریق مرز های هوایی بیشتر است.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در حال حاضر شرایط و پروتکل های ورود مسافران را با توجه به شیوع سویه نو ویروس کرونا به نام امیکرون، تشدید کرده ایم و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور های مختلف را به سه دسته تقسیم کرده است که در این میان دسته اول کشور های پرخطری هستند که ورود مسافران و اتباع آن ها به صورت کلی ممنوع است.

به گفته جواد پور، مسافران دیگر کشور ها برای ورود به ایران از طریق مرز های دریایی باید ضمن داشتن تست پی سی آر منفی کارت واکسن را نیز ارائه دهند یعنی هر دو دوز واکسن را تزریق کرده باشند.

وی گفت: با توجه به شیوع سویه نو ویروس کرونا سختگیری های بیشتری در انجام عملیات دریایی از جمله تخلیه و بارگیری و ورود مسافران صورت می گیرد و و این پروتکل ها بر اساس آنچه از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت ابلاغ شده، انجام می شود. البته از ابتدای شروع ویروس کرونا کشتی های تجاری در لنگرگاه منتظر می مانند و پس از رصد و کنترل های اجرا شده اجازه تخلیه و بارگیری به آن ها داده خواهد شد و اگر همه این مسائل چک و ایمنی مسافران یا ملوانان خارجی از نظر سلامت تایید شود به آن ها اجازه خروج از کشتی داده خواهد شد.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: همچنین در صورت لزوم آن ها را در کشتی و در صورت نبود امکانات در مراکز قرنطینه ای که در همه بنادر تعبیه شده است، قرنطینه می کنیم تا دوره بیماری آن ها تمام شود و در این ایام متولیان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و کادر پزشکی بر آن ها نظارت خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2550

به "مسافر مبتلا به اومیکرون چگونه به ایران آمد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافر مبتلا به اومیکرون چگونه به ایران آمد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید