همه انسان های روی کره زمین!

به گزارش تنها پیامک، چه تعداد انسان تا به حال روی کره زمین زندگی کرده اند؟ به عبارت ساده تر اگر هیچ انسانی از ابتدای پیدایش این گونه، نمی مرد، حالا روی کره زمین چند نفر انسان وجود داشت؟

همه انسان های روی کره زمین!

امسال جمعیت کره زمین، از هفت میلیارد تجاوز می کند. سازمان ملل پیشبینی می کند که سال 2100 جمعیت جهان به 10.1 میلیارد نفر برسد.

دویست هزار سال قبل، گونه انسان در خاک آفریقا ظاهر شد، اما 190 هزار سال طول کشید تا جمعیت انسان ها به چهار میلیون نفر برسد. بله! تا همین ده هزار سال قبل کل جمعیت جهان به مقدار آدم هایی بود که هر روز صبح با متروی شهر نیویورک جابجا می شوند!

اما با آغاز قرن نوزدهم و فرایند صنعتی شدن، جمعیت انسان ها به ناگهان افزایش یافت و به یک میلیارد نفر رسید. این افزایش جمعیت تنها به خاطر افزایش تولدها نبود، بلکه افزایش طول عمر آدم ها هم عامل مهمی بود. در دهه های اخیر هم با اینکه مقدار کاهش یافته است، اما به خاطر پیشرفت دانش پزشکی، طول عمر انسان ها بسیار بیشتر شده است و بنابراین بر جمعیت جهان افزوده می شود.

به سؤال اصلی برگردیم. برای تخمین عدد کل انسان هایی که روی این کره خاکی به جهان آمده اند ما باید دو چیز را بدانیم: 1- طول عمر میانه انسان ها در طول تاریخ 2-جمعیت جهان در بازه های زمانی مختلف.

تا قبل از قرن اخیر، امید به زندگی بین 20 تا 35 سال بود، اما در قرن اخیر امید به زندگی به طور میانه 67 سال است که البته بر حسب ناحیه و کشور مقداری فرق دارد، مثلا در موناکو، امید به زندگی 89 سال است، در حالی که در آنگولا تنها 39 سال است.

حالا این اطلاعات را در فرمول زیر می گذاریم:

عدد 57 میلیارد به دست می آید. با توجه به جمعیت کنونی جهان، جهان در حال حاضر پذیرای 12 درصد کل انسان هایی است که تا به حال روی آن به جهان آمده اند.

منبع : 1Pezeshk.comمنبع: برترین ها
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1770

به "همه انسان های روی کره زمین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه انسان های روی کره زمین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید