کالاهای اساسی، صدرنشین احتکار

به گزارش تنها پیامک، ارزش کالاهای مکشوفه احتکاری در دی ماه سال جاری شامل کالاهای اساسی، تجهیزات پزشکی، انواع شوینده و نظایر آن بیش از 683 میلیون تومان بوده است.

کالاهای اساسی، صدرنشین احتکار

به گزارش خبرنگاران، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان، دی ماه امسال 12 هزار و 293 بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا برای مقابله با احتکار در کشور انجام و منجر به تشکیل 761 پرونده برای واحدهای متخلف شده است.

کالاهای مکشوفه شامل کالاهای اساسی از جمله برنج، چای، روغن نباتی، شکر، تخم مرغ، تجهیزات پزشکی، انواع شوینده و غیره به ارزش بیش از 683 میلیون تومان است.

از ابتدای امسال تا به امروز نیز بیش از 187 هزار و 192 مورد بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا صورت گرفته که منجر به تشکیل 7262 فقره پرونده تخلف به ارزش نزدیک به 4.5 تومان شده است.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و شهرستان های تابع شکایت خود را تنظیم نمایند یا به وسیله تلفن (124)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (124.ir) و اپلیکیشن آپ شکایت خود را مطرح نمایند.

طبق قانون نظام صنفی، گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم ترین تخلفات صنفی است.

بعلاوه بر اساس قانون صنفی باید درآمدهای ناشی از جریمه های دریافتی به حساب خزانه واریز گردد و معادل آن در بودجه های سنواتی منظور و به وسیله وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از تأمین بار اقتصادی ماده (44) این قانون به طور مساوی در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد تا در اجرای این قانون هزینه نمایند که البته اتاق اصناف بارها نسبت به دریافت نکردن این بودجه گلایه نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2627

به "کالاهای اساسی، صدرنشین احتکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالاهای اساسی، صدرنشین احتکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید