5 خطر بزرگِ زیاد خوردن گوشت مرغ

به گزارش تنها پیامک، بسیاری از مردم مرغ را به صورت مرتب در وعده های غذایی استفاده می نمایند. هم می توان با آن غذا های مختلفی پخت، هم آماده کردنش هم راحت است و هم این که غذای مورد علاقه عده زیادی است.

5 خطر بزرگِ زیاد خوردن گوشت مرغ

به گزارش همشهری، مرغ یکی از انواع گوشت است که غذا های متنوعی می توان با آن درست کرد. این هم واقعیت است که در بسیاری از وعده های غذایی از این گوشت استفاده می کنیم. اما با این که گوشت مرغ به عنوان گوشت سفید یک غذای سالم شناخته شده است، معنی اش این نیست که هر روز در وعده ناهار یا شام غذایی با مرغ بخوریم.

علت دیگر این که عده زیادی مرغ را برای وعده غذایی شان انتخاب می نمایند، بدون چربی بودن گوشت آن است. مرغ حاوی میزان زیادی پروتئین است در حالی که چربی اش در مقایسه با گوشت قرمز پایین است. این ها به نظر دلایل بسیار خوبی به نظر می رسند برای این که بیشتر مرغ بخوریم. ولی در واقعیت این طور نیست. مصرف هر روزه مرغ می تواند این مسائل را به وجود بیاورد:

1- پروتئین زیاد

به شکل ایده آل حدود 10 تا 35 درصد از کالری دریافتی روزانه شما باید از پروتئین تأمین گردد. خوردن بیش از حد پروتئین باعث می گردد بدن شما آن را به صورت چربی ذخیره کند. این یعنی وزن شما زیاد می گردد و این امر منجر به افزایش چربی خون می گردد؛ بنابراین حواستان به میزان مصرف مرغ باشد.

2- خطر بیشتر مسائل قلبی

خوردن زیاد مرغ می تواند به بالا رفتن کلسترول بینجامد و تعجب آور نیست اگر به بیماری قلبی منجر گردد. به این ترتیب خوردن مرغ و دیگر مواد غذایی که پروتئین بالایی دارند، به صورت غیر مستقیم می تواند مسائل قلبی ایجاد کند که باعث مرگ می شوند.

3- مشکل در حفظ وزن

مصرف زیاد پروتئین های حیوانی مثل مرغ، می تواند ماندن در وزن سالم را سخت کند. بر اساس مقاله منتشر شده در The Huffington Post کسانی که گوشت مصرف نمی نمایند مثل گیاهخواران و وگن ها معمولا شاخص توده بدنی پایین تری نسبت به کسانی که هر روز گوشت مصرف می نمایند، دارند.

4- احتمال بیشتر مسمومیت غذایی

اگر مرغ را درست نپخته باشید یا سبزیجاتی که استفاده می کنید در تماس با مرغ خام باشند، محتمل است غذای خود را با سالمونلا یا کمپیلوباکتر مسموم نموده باشید. این باکتری ها به علت تأثیرات مخرب بر بدن، شناخته شده اند و می توانند بیماری های زیادی در بدن ایجاد نمایند. بعلاوه افراد آسیب پذیرتر مثل سالمندان، بچه ها و زنان باردار ضروری است که از این باکتری ها به هر قیمتی دوری نمایند.

5- احتمال مقاومت آنتی بیوتیکی بیشتر

در بین مرغداران رایج است که به دام ها آنتی بیوتیک می خورانند. با خوردن این مرغ ها انسان ها می توانند در برابر آنتی بیوتیک مقاومت پیدا نمایند. این موضوع زمانی که در حال مبارزه با یک عفونت هستید و باید آنتی بیوتیک مصرف کنید، بسیار خطرناک است و می تواند دارو را بی اثر کند؛ بنابراین آیا ضروری است که مرغ را به طور کامل از برنامه غذایی تان حذف کنید؟ نه. ولی مطلع باشید که استفاده از مواد غذایی متنوع برای بدن مفیدتر است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2017

به "5 خطر بزرگِ زیاد خوردن گوشت مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 خطر بزرگِ زیاد خوردن گوشت مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید